Prof. Dr. Sinan Canan Meetup Istanbul sahnesinde!

Meetup Istanbul 2023'ün ilk konuşmacısı belli oldu.

2015 yılından bu yana konu ve konuklarıyla iletişim ve pazarlama dünyasının kapılarını inovatif zihinlerle aralayan Meetup Istanbul 2023''ün temasını sizlerle paylaşmıştık.

“RE:” olarak belirlenen bu yılki temasıyla Meetup Istanbul'un yeni buluşmasında yer alacak konuşmacılar da belli olmaya başladı. Meetup Istanbul 2023 sahnesinde konuşmacı olarak yer alacak ilk konuk, Prof. Dr. Sinan Canan oldu.

Dilerseniz Meetup Istanbul sahnesinde yer alacak ilk konuşmacımız Prof. Dr. Sinan Canan'ı daha yakından tanıyalım...

1972 yılında Ankara’da doğan Sinan Canan, Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezun oldu.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji-Embriyoloji Anabilim Dalı’nda yüksek lisans, aynı kurumun Fizyoloji Anabilim Dalı’nda ise doktora eğitimini tamamladı. Canan, 2004-2015 yılları arasında çesitli üniversitelerin tıp fakültelerinde öğretim üyesi olarak çalıştı.

2016 yılından beri Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim üyeliğinin yanı sıra Nöropazarlama Yüksek Lisans Programı Baskanlığı görevlerini sürdürmekte olan Canan, 2017 yılında İstanbul’da kurduğu eğitim ve araştırma merkezi Açık Beyin ile nörobilim tabanlı bireysel ve kurumsal eğitim geliştirme çalışmalarını da devam etmekte.

2019 yılından beri Türkiye Milli Sağlık ve Doğa Bilimleri Derneği (SADE) yönetim kurulu başkanlığını da yürütmekte olan Canan, AçıkBeyin Youtube Kanalı üzerinden görsel yayınlarını da sürdürüyor.

Kitapları

 • Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler
 • Değisen Be(y)nim
 • Unutulacak Şeyler
 • Beynin Sırları
 • Dijital Dünyada İnsan Kalmak
 • Kendimi Kesfediyorum
 • İFA 1. Kitap: Beden
 • İFA 2. Kitap: İliskiler ve Stres
 • İFA 3. Kitap: Sınırları Asmak
 • İFA: İnsanın Fabrika Ayarları
 • İnsan Odaklı Liderlik

Kaos teorisi, karmasıklık, fraktal geometri, doğadaki biçimler gibi genel bilimsel konuların yanı sıra, öğrenme, lisan, zihinsel performans, yaratıcılık, sanat, inançlar, liderlik, eğitim, ebeveynlik gibi temel konuların sinirbilimsel açıklamaları üzerine ülke çapında genel dinleyiciye yönelik konferans ve programlar düzenleyen Sinan Canan, tüm anlatılarını İnsanın Fabrika Ayarları (İFA) çerçevesinde kurguluyor. Aynı zamanda Açık Beyin bünyesindeki tüm eğitimleri de aynı temel üzerinde tasarlayan Canan'ın anlatılarının en temel amacı, modern dünyada doğru bir yaşam kurmanın bilimsel ipuçlarını tüm insanlara ulaştırmak.

Meetup Istanbul ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir