Pizza Hut, Papa John's ve Domino's 60 Bin Kişiyi İşe Alacak

Dünya genelinde milyonlarca insanın corona virüs salgını nedeniyle kendilerini evlerine kapatması sonucunda, son günlerde online alışverişe talep inanılmaz bir ölçüde artmış durumda. Hatta bu nedenle Amazon, Walmart gibi perakende şirketleri bu dönem için geçici olarak binlerce insanı işe almayı planlıyor.

Tabii online yemek siparişi de bu söz konusu online alışverişe dahil. Bu nedenle özellikle fast food restoran zincirleri, bu aşırı talebi karşılamakta zorlanıyorlar. Bu da onları -online alışveriş hizmeti veren diğer şirketlerde olduğu gibi- geçici bir süreliğine de olsa, yüksek sayıda personel alımı yapmaya zorluyor. Yüksek sayıda işe alım yapacak olan fast food restoran zincirlerinin başında ise üç büyük pizza restoranı zinciri geliyor: Domino's, Papa John's ve Pizza Hut.

https://pazarlamasyon.com/covid-19da-disardan-yemek-siparisi-verdiginizde-nelere-dikkat-etmelisiniz/

Business Insider'ın paylaştığı habere göre, Pizza Hut, pazartesi günü yaptığı açıklamada, ABD genelinde 30.000'den fazla açık pozisyon için personel alımı yapacağını duyurdu. Papa John's da aynı gün 20.000'e kadar ek personel almayı planladığını açıkladı. CNBC'nin yaptığı habere göre, Domino's ise yaklaşık olarak 10.000 kişiyi işe almayı planlıyor.

Araştırmalar, fast food restoran zincirleri içerisinde özellikle pizza restoranı zincirlerinin son dönemde yaptıkları eve teslimatlarda muazzam bir artış olduğunu ortaya koyuyor. Gordon Haskett isimli araştırma firmasının 300'den fazla hane halkına yönelik olarak yaptığı haftalık ankette, katılımcıların kabaca dörtte biri, 20 Mart'ta sona eren haftada verdikleri pizza siparişi sayısında artış olduğunu belirtti. Bunun bir sonucu olarak da pek çok restoran zinciri, çalışanlarını işten çıkarırken ya da ücretsiz izne yollarken pizza zincirleri, personel alımı yapıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir