Pizza Hut oyun dünyasına giriş yaptı

Pizza Hut, bilgisayar oyunlarını yeni bir pazarlama alanı olarak görüyor.

Günümüz dijital çağında hızla yükselen bir başka alan tartışmasız oyun dünyası. Özellikle Orta Doğu'da hızla büyüyen bu dünyanın milyonlarca katılımcısı olduğu Pizza Hut'ın gözlemlerinden kaçmamış...

Online oyun oyuncuları samimiyetsizliği kolayca fark edebiliyor

Oyunlar, son zamanlarda sadece eğlence aracı değil canlı bir kültür ve güzel bir iletişim ağı haline geldi. Milyonlarca üyesinin bulunduğu bu topluluğun, markalar için fırsatlarla dolu, büyüyen bir pazar olduğu aşikâr. Bu topluluklar sadece oyun oynamıyor; sosyal etkileşimlere katılıyorlar, hikâyeleri takip ediyorlar ve tüm dikkatlerini çeken ortamlarda marka entegrasyonlarını deneyimliyorlar. Oyuncuların çoğu samimiyetsizliğiyse hemen fark edebiliyor. Pizza Hut Middle East de oyunu yalnızca bir pazarlama kanalı olarak değil, aynı zamanda hedef kitlesiyle gerçek bir bağlantı kurma platformu olarak da benimsiyor.

Pizza Hut, yaptığı oyun içbirlikleri için "Yaklaşımımız oyun topluluğuyla oyun kültürünün temel değerleri olan özgünlük, tutku ve eğlenceyle örtüşecek şekilde etkileşim kurmak oldu. Ayrıca popüler oyun markalarıyla ürün işbirliklerini de araştırarak her iki dünyanın hayranlarının keyif alabileceği benzersiz aksesuarlar yarattık. Bu strateji yalnızca oyun topluluğuyla olan bağımızı güçlendirmekle kalmıyor, aynı zamanda onların günlük yaşamlarının bir parçası olmamızı da sağlıyor." diyor.

Pizza Hut'ın keşfettiği bu yenilikçi yol sadece bir reklam türü değil aynı zamanda markanın zeminine oturtulan bir marka öyküsü haline geliyor. Ninja Kaplumbağalar gibi yaratıcı pazarlama stratejilerini benimseyen Pizza Hut, oyunlarda da bir yenilik yaratacak gibi görünüyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir