Perakende Markaları, İnteraktif Oyun Alanlarıyla Müşterilerini Nasıl Memnun Ediyorlar?

  • Nike'ın Toronto'da bulunan "306 Yonge Jordan" mağazasında, sadece çocuklara özel bir açık alan ve bir spor salonu ve soyunma odasının yer aldığı bir atletik eğitim tesisi bulunuyor.
  • Lüks markası Chanel'in hayata geçirdiği konsept, hayranları etkileşimli deneyimler aracılığıyla yeni güzellik ürünlerini keşfetmeye çağırıyor.
  • Mobilya perakendecisi Burrow'un "Burrow House" isimli galerisi, ziyaretçileri küçük sinema salonunda film izlemeye ve sosyal medya kanallarına bağlanabilen etkileşimli bir hareketli resim (GIF) üreticisi ile eğlenmeye davet ediyor.
  • İlgili Yazı: Önümüzdeki Dönemde Perakende Sektörünü Etkileyecek 5 Trend

E-ticaretin ya da başka bir deyişle online alışverişin durmaksızın yükselişi, geleneksel mağazacılığın her geçen gün daha fazla tehdit altında kalmasına neden oluyor. Ancak internet alışverişinin gücüne karşı koyabilmek adına fiziksel mağazacılığın elinde hala bir koz bulunuyor: sürükleyici mağaza deneyimi.

https://pazarlamasyon.com/fiziksel-ve-dijitali-birlestiren-3-perakende-markasi/

Yenilikçi ve yaratıcı perakende markaları, mağaza deneyimini avantajlarına kullanmak için markanın hikayesi ile meşgul olmaları ve toplumla bağ kurmaları için müşterilere eğlenceli fırsatlar sunan ilgi çekici ve çok katmanlı duyusal ortamlar meydana getiriyor. PSFK, müşterilerine büyüleyici ve sürükleyici deneyimler sağlamak için fiziksel mağazalarını buna göre şekillendiren yedi perakende markasını sıraladı.

Esports Arena ve Walmart

Esports Arena, Kuzey Amerika’nın e-spor turnuvalarına ve etkinliklerine ev sahipliği yapma amacıyla meydana getirilmiş olan ilk özel e-spor tesisidir. Esports Arena, Walmart mağazalarında, perakende şirketinin yeni oyun bilgisayarı serisi ile donatılmış beş arena açmayı planlıyor. Bu arenalar hafta içi boyunca lig gecelerine, hafta sonu da turnuvalara ev sahipliği yapacak.

Nike 306 Yonge Jordan Mağazası

Spor giyim perakendecisi Nike, Kanada'nın Toronto şehrinde, ikonik Air Jordan spor ayakkabılarına özel üç seviyeli bir mağazayı kullanıma açtı. LED'ler ile donatılmış olan mağaza, yeraltında sadece çocuklara özel bir açık alan ve bir spor salonu ve soyunma odasının yer aldığı bir atletik eğitim tesisini müşterilerine hizmetine sunuyor.

Foot Locker Power Store

Spor giyim markası Foot Locker, ABD'nin Detroit şehrinin hemen dışında, Kuzey Amerika bölgesinde bulunan ilk "Power Store" isimli mağazasını açtı. Power Store; yerel spor ayakkabı kültürü, sanat, müzik ve spor çevresinde yoğunlaşan sürükleyici marka bağlantıları kurmaya odaklanıyor. Aynı zamanda bu mağaza, rap konserlerinden yetenek gösterilerine ve açık oturumlara kadar değişiklik gösteren etkinlikler için bir aktivasyon alanı da içeriyor.

Chanel Beauty Wonderland

Lüks perakendesi şirketi Chanel, New York'ta yeni bir güzellik perakendesi konsepti başlattı. Atelier Beauté Chanel isimli bu konsept, hayranları etkileşimli deneyimler aracılığıyla yeni güzellik ürünlerini keşfetmeye davet ediyor. Perakende konsepti, markanın misafir sanatçısıyla makyaj dersleri, cilt danışmanlığı içeren bir cilt bakım barı ve müşterilerin güzel kokuları görmeden koklayabildikleri bir parfüm odası sunmaktadır.

Glossier

Doğrudan tüketiciye hizmet veren güzellik markası Glossier, New York'ta bulunan iki katlı amiral mağazasını, pembe iç tasarımı ve galeriye çıkan kırmızı sarmal merdiveniyle, markanın nihai fiziksel ifadesi olarak konumlandırdı. Bu iki katlı deneyim mağazası, müşterilerin ürünleri kendi evlerinin konforundaymış gibi test edebilecekleri bir alan ve "Boy Brow" isimli meşhur ürünün dev tüpleriyle dolu eğlenceli bir odaya sahiptir.

Burrow House

En yüksek kalitede, doğrudan tüketiciye hizmet veren mobilya perakendecisi Burrow'un, "Burrow House" isimli bir galerisi bulunuyor. Bu galeri, ziyaretçileri küçük sinema salonunda film izlemeye ve sosyal medya kanallarına bağlanabilen etkileşimli bir hareketli resim (GIF) üreticisi ile eğlenmeye davet ediyor.

BarkPark

Barkbox isimli evcil hayvan aboneliği hizmeti, köpekler ve sahipleri için sadece üyelere özel açık hava kulübünün ilkini, ABD'nin Tennessee eyaletinin başkenti olan Nashville şehrinde açtı. BarkPark adı verilen bu üyelere özel bu park, köpekler için oyuncaklar ve ikramların yanı sıra, köpeklerin oynaması için yeşil bir alana sahip. Aynı zamanda parkta, köpek sahipleri için de konforlu oturma yerleri, kahve ve Wi-Fi hizmeti bulunuyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir