Pazarlamada Magazin Turu!

Nokia Kiminle Dalga Geçti?

Apple severlerin uzunca bir süredir beklediği yeni iPhone modelleri, 10 Eylül tarihinde tanıtıldı. iPhone 5S ve iPhone 5Cc olmak üzere iki yeni modelin tanıtımının gerçekleştirildiği gecede, ürünlerin piyasa çıkış tarihi 20 Eylül olarak açıklandı.

Apple’ın yeni iPhone modellerinde renk çeşitliliğine yer vermesi ise, Nokia tarafından hemen eleştirildi. Renk alternatifleriyle Lumia 920′ye benzetilen yeni iPhone 5C , Nokia’nın Twitter hesabından yayımladığı mesajla taklit olarak nitelendirildi.

Taklit, takdirin en iyi yoludur, notuyla mesajını paylaşan Nokia, Apple’a teşekkürlerini iletmeyi de unutmadı. Nokia’nın bu mesajı 37 bin civarı retweet aldı.

nokia 2

Sevimli Kitty Bira Markası Olursa!

Çocuk ürünleriyle tanınan ancak yetişkinlerin de zaman zaman tercih ettiği renkli bir ürün yelpazesine sahip olan Hello Kitty ses getirecek bir sektöre girdi. Oyuncaktan kaleme ve kıyafete kadar çok geniş bir portföyü olan Hello Kitty Tayvan’da düşük alkollü bira üretmeye başladı. Muz, limon ve şeftali aromalı biraları için her ne kadar "içimi yumuşak" ve "meyveli gazoza benziyor" yorumları yapılsa da, stratejinin doğruluğu tartışılır. Özellikle bira kutuları üzerinde markaya ait çizgi karakterlerin yer alması, çocuk takipçileri açısından sıkıntı yaratacak gözüküyor.

Facebook’lu Don- dur- ma…

Sosyal ağların hayatımıza dahil olması ve parçamız olarak bizimle yaşamasına bir örnek de Hırvatistan’dan geldi. Ülkedeki bir dondurma üreticisi Facebook’lu dondurma çeşidi yaptı. Bu yeni tat, üzerine mavi şurup dökülmüş vanilyalı bir dondurma çeşidi. Tadının sakız ve şekerlemeyi andırdığı belirtilen  dondurma, turistlerden de büyük ilgi görüyormuş. Fikir enteresan! Acaba siz Facebook’un dondurmasını yapacak olsaydınız, aromanız ne olurdu?

Sevginizi Coca Cola İle Anlatmak!

Coca Cola daha önce Avrupa’da gerçekleştirdiği  ‘Bu Coca-Cola Senin İçin’ isimli kampanyasını Türkiye’de uygulayacak. Firmanın logosu Türkiye’de en fazla kullanılan isimler ve duygusal ikonlarla değiştirilecek. “Bu Coca-Cola senin için” yazılı ambalajlarda  “annem, babam, aşkım, bitanem, dostum, canım, kardeşim, kanka” ve isim seçenekleri sunulacak. Kampanya 2013 sonuna kadar devam edecek.

Samsung’un “KitKat“ı Kırılacak mı?

Bildiğiniz gibi Google, Nestlé ile yaptığı anlaşma sonucunda Android’in yeni sürümünün adının KitKat olmasına karar vermişti. KitKat şimdiden Nokia’nın mesajlarında yerini aldı. Öyle ki Nokia’nın Almanya Twitter hesabı ikiye bölünmüş Galaxy S3 görselini “Have a break, have a …” yazısıyla paylaştı.

nokia 1

Görsel basit, mesaj tehditkar. Microsoft’lu günlerde “cesur” Nokia’yı neler bekliyor, Samsung’un Kitkat’ı kırılabilecek mi; göreceğiz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir