Pazarlamacılar Açısından Pandemi Sonrası Online Eğitimin Önemi

Corona virüs pandemisi hepimizi ofislerimizden ayrılmaya ve evde çalışmaya mecbur bıraktı. Yeni normalle beraber karantina sonrası bazılarımız ofislerine geçti ama bazılarımız halen evlerde çalışmaya devam ediyor. Örneğin Facebook ve Google gibi birçok firma ofislerini 2021 yaz aylarına kadar açmayacaklarını dile getirmişlerdi.

Peki firmalar bu süreçte evden hizmet veren çalışanlarının motivasyonlarını nasıl sağlıyor? Çalışanlarıyla olan etkileşimlerini ve iletişimlerini nasıl ayarlıyorlar? Her çalışan ve yönetici aynı şekilde verimli çalışabiliyor mu? Bütün bunlar evden çalışma metodu için akıllarda birer soru işareti...

https://pazarlamasyon.com/guz-donemi-egitimlerimiz-basliyor/

Bütün bu pandemi süreci profesyonellerin öğrenme ve öğrenmeyi sürdürme biçimlerini kökten değiştirdi desek yalan olmaz. İşletmeler de pandeminin yarattığı iletişim eksikliklerini gidermek, verimliliği arttırmak için belli başlı kanıtlanmış ve uygulanabilir yöntemlere ihtiyaç duyuyor. Yeni normalle birlikte şirketlerin ve çalışanların yeni beceriler geliştirmesi hayati önem taşıyor. Bu yöntemlerden biri de online eğitimler.

Şirketler, normal zamanda ajanslara ve aracı şirketlere para verirken, bu dönemde çeşitli online eğitim sertifikası programlarına yatırım yaparak çalışanlarının bu becerileri kazanmasını sağlayabilir. Çalışanlar da şirketin ona yatırım yaptığı düşünerek güven duygusu hissedebilir. Yeni beceriler, insanların kendilerini güvende hissetmelerini, kendilerine güvenmelerini ve görevlerini daha iyi üstlenmelerini sağlayabilir. Online sertifikalı eğitim programları çalışanların işlerine, birbirlerine ve daha büyük bir hedefe bağlı hissetmelerine yardımcı olabilir.

https://pazarlamasyon.com/digital-excellence-programda-erken-kayit-icin-son-5-kontenjan/

Örneğin Facebook Blueprint'i ele alalım. Blueprint, Facebook’un, ajansların ve işletmelerin Facebook platformlarından para kazanmasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir küresel eğitim programı ve Facebook'un yaptığı açıklamaya göre, pandeminin başlangıcından bu yana, Facebook Blueprint adlı online eğitim platformuna erişen insan sayısı, 2020'nin 1. çeyreğinden 3. çeyreğine kadar %100 artış gösterdi. Bu da pandemi döneminde insanların online eğitime daha çok önem verdiği anlamına geliyor.

Son derece uzmanlaşmış beceriler gerektiren, küresel bir iş piyasasında ve özellikle yapay zeka bu hızla birçok mesleği ortadan kaldırırken, çalışanların kendilerini sürekli geliştirmesi gerekiyor. Evden çalışmanın artık bir standart olduğu günümüzde online eğitimler aslında işleri de daha iyi hale getirmenin başka bir yolu olarak karşımıza çıkıyor. Örneğin Facebook'un paylaştığı bilgiye göre, herhangi bir Facebook Blueprint kursunu tamamlayan insanların %87'si bilgisinin arttığını ve %53'ü de iş verimliliğinin arttığını bildirdi.

Son olarak marka yönetimi, metin yazarlığı, SEO gibi birçok online eğitim fırsatının giderek artması beklenirken katılımcı sayısının da çoğalması bekleniyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir