PackUpp'ın değeri, üçüncü yatırım turunda 50 milyon dolara yükseldi

Yerli girişim PackUpp'ın, üçüncü yatırım turunda şirket değerlemesi 50 milyon dolara yükseldi.

PackUpp, Seri A öncesi üçüncü yatırım turunu tamamladı. Mevcut yatırımcıların yanı sıra yüzde 35 oranında yeni yatırımcının da yer aldığı 3. turunda şirket değerlemesi 50 milyon dolara yükseldi. PackUpp, yüzde 35 oranında yeni yatırımcının katıldığı üçüncü turda, mevcut yatırımcıları TRAngels A.Ş. ve Girişim Türk A.Ş.de yatırımlarıyla güven tazeledi. Seri A turu için Avrupa ve ABD’de yatırımcılarla görüşmeye başlayan PackUpp, büyüme hızıyla yeni bir unicorn olma yolunda ilerliyor.

E-ticaret teslimatına özel yüzde 100 yerli yazılıma sahip PackUpp, üçüncü yatırım turunu tamamladı. 2019 yılından bu yana global ve ulusal yüzlerce markaya e-ticarette hızlı teslimat hizmeti sunan PackUpp, 2021 yılı aralık sonunda şirket değerlemesini 50 milyon dolara yükseltti. 2022 yılına hızlı giren teslimat teknoloji şirketi yeni yatırımların sinyallerini de veriyor.

Avrupa ve ABD'de yatırımcılarla görüşüyoruz

Üçüncü yatırım turunu değerlendiren PackUpp Kurucu Ortağı ve CEO’su Semih Emre Özcan, “Türkiye’de tamamladığımız üçüncü yatırım turundan sonra rotamızı hem yatırım hem operasyonda Avrupa ve ABD pazarlarına çeviriyoruz. PackUpp’la ilgilenen özellikle yurt dışından çok sayıda büyük fonlar ve girişim sermayeleri bulunuyor. İngiltere, Almanya, Belçika ve İspanya’daki Avrupalı fonların yanı sıra ABD’de özellikle San Francisco’da Silikon Vadisi’nden, Los Angeles, New York ve Texas’a kadar çok sayıda yabancı yatırımcı adaylarıyla görüşüyoruz. Diğer yandan hızlı teslimat ve lojistik teknolojilerinde Türkiye’nin güçlü konumu Asya ve Orta Doğu’dan fonların da PackUpp’a ilgisini artırıyor” dedi.

Kaynak teknoloji ve yurtdışı açılımına harcanacak

2022 yılı ortasında planlanan dördüncü yatırım turunun Seri A turu olarak yurt dışı odağıyla gerçekleşeceğini dile getiren PackUpp’ın Kurucu ortağı ve COO’su Rıdvan Göçemen; “2021 yılı aralık ayı sonunda gerçekleştirdiğimiz üçüncü yatırım turuyla birlikte e-ticaret hızlı teslimat sektöründe çıtayı çok daha üst seviyelere taşıyacağız. Bu dönemde Türkiye’de rekor seviyede büyüme gerçekleştiren e-ticaret ve online alışverişle birlikte hızlı teslimat alanında öncü ve yenilikçi konumumuzu güçlendirerek liderliğimizi korumaya devam edeceğiz. Şirketin kuruluşundan bu yana hedefimiz PackUpp’ı e-ticaret teslimatında dünyadaki en teknolojik, kaliteli ve hızlı ilk 10 teslimat teknoloji firmasından birisi yaparak Türkiye’nin E-ticaret hızlı teslimat sektöründeki ilk “Unicornu”nu çıkartmak. Bu nedenle global pazardaki trilyon dolarlık hacimlere kusursuz hızlı teslimat hizmeti sunabilmek için kaynaklarımızı çoğunlukla yenilikçi teknolojiler ile yazılımımıza, algoritma ve optimizasyonların geliştirilmesine ve teslimatta dijitalleşmeye kullanacağız." dedi.

 2021 yılında yüzde bin 500'ün üzerinde büyüme

Girişim ekosisteminde en hızlı büyüyen şirketlerden biri olarak yüzde bin 500’ün üzerinde bir büyümeyle 2021 yılını kapattıklarını söyleyen Göçemen, “PackUpp olarak pandemi döneminde değişen tüketici taleplerini hızlı bir şekilde analiz ederek harekete geçtik” dedi. Halihazırda Samsung, Dyson, CarrefourSA, Unilever, Decathlon, Godiva, Skechers, Barbour, Columbia, Disney, Fox Media, Asics gibi global markalarla ve Eren Perakende, Karaca Züccaciye, Jumbo, Kaft, Karaca Home, Reis Kuyumculuk, Emsan, Homend, Damat, Köfteci Yusuf, HD Döner ve Pidem gibi yerli markalarla çalışmaya devam eden PackUpp, müşteri portföyünü de büyütüyor. İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli’de e-ticaret teslimatında Sonraki-Gün ve Aynı-Gün Teslimat hizmeti de verirken, 81 ilde firmalara özel “White Label” teslimat ekipleri de kurabiliyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir