New Generation Community, Belirsizliği Yönetenler Workshop’unda bir araya geldi

İş dünyasının liderlerini, blockchain dünyasıyla buluşturan New Generation Community’nin üyeleri, gözü kapalı liderlik için Diyalog Müzesi'nde bir araya geldiler.

İş dünyasının liderlerini, blockchain dünyasıyla buluşturan New Generation Community'nin üçüncü buluşması Diyalog Müzesi'nde gerçekleşti. Bir önceki buluşmada, İstanbul’un en eğlenceli noktalarından biri olan Vialand Tema Park'ta bir gün geçiren NGC üyeleri, bu sefer gözü kapalı liderlik yapmak için Belirsizliği Yönetenler Workshop’unda bir araya geldiler. Tarihi İstanbul’u, görme engelli eğitmen eşliğinde “karanlıkta” keşfeden topluluk üyeleri, hem kendilerini ve çevrelerini keşfettiler hem de unutulmaz bir deneyime ortak oldular.

ngc-3

Farkındalık, empati ve çeşitlilik yönlerini geliştirmek adına birbirinden çeşitli deneyimler sunan Belirsizlik Workshop’unda karanlık, zaman ve mekân algılarını yeniden keşfeden New Generation Community üyeleri, eğitmenler eşliğinde belirsizlikle baş etme becerilerini yeni bir boyuta taşıdılar. Etkinlik sonrasında katılımcılar, kriz anlarındaki belirsizlikle başa çıkabilme yetkinliğini simgeleyen “Gözü Kapalı Liderlik Sertifikası” almaya hak kazandılar. Workshop süresince gerçekleşen deneyimlerini birbirleriyle paylaşan topluluk üyeleri, deneyimlerini hem bireysel hem de iş hayatı açısından değerlendirdiler. Pazarlamasyon Kurucu ve CEO'su Necip Murat'ın ev sahipliğinde, NGC üyeleri ve sektörün önde gelen üst düzey yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen buluşmada, katılımcılar paylaştıkları deneyimlerden feyzalarak kendinilerine 3 ay sonra e-posta ile gönderilecek bir mektup yazdılar. Deneyimin sonunda kendilerini belirsizliğe bırakabilme, öz değerlendirme becerisini geliştirme, analitik ve yaratıcı düşünme, krizi doğru ve etkili yönetme yetkinliklerini yeniden tanımladılar.

New Generation Community hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir