Netflix, Artık Disney'den Daha Değerli Bir Şirket

Son haftalarda dünya genelindeki karantina durumu nedeniyle, insanların büyük çoğunluğunun evlerinde olması, film ve dizi gibi eğlence içeriklerinin de daha fazla tüketilmesine neden oldu. Tabii bu durum, film ve dizi diyince ilk olarak akla gelen platformlardan biri olan Netflix'in kullanımının da hızla artmasına neden oldu.

Forbes'un paylaştığı habere göre, son dönemde Netflix'e olan bu rağbet şirketin hisse değerlerinin de hızla yükselmesini sağladı. Şirketin hisse senedi değeri, çarşamba günü hisse başına yaklaşık olarak 427 dolarlık rekor bir fiyattan kapandıktan sonra dün öğle saatlerinde %5 daha değer kazandı.

https://pazarlamasyon.com/netflix-karantinada-kalmayanlari-spoiler-vermekle-tehdit-ediyor/

Online yayın platformunun hisse değerlerinin hızla yükselmesi, şirketin önemli bir kilometre taşını da geride bırakmasını sağladı. Netflix, piyasa değeri anlamında en büyük rakiplerinin başında gelen medya ve eğlence sektörünün devi Disney'i geride bıraktı.

Bu yıl içerisinde piyasa değeri 50 milyar dolardan fazla artan Netflix'in mevcut piyasaya değeri 194 milyar dolarken Disney'in piyasa değeri ise 184 milyar dolar. 2019 yılının sonunda yaklaşık 258 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan şirket, corona virüsü salgınının tüm dünyayı etkilemesinden sonra hızla değer kaybetti.

https://pazarlamasyon.com/disney-plus-50-milyon-aboneyi-gecti/

Antenna isimli yayın analiz firmasının belirttiğine göre, gerçek suç belgeseli Tiger King'in yanı sıra, The Office ve Cheers gibi popüler eski yapımlar, Netflix'in yeni abone sayısının hızla artmasına katkıda bulundu. Hızla artan abone sayısının yanı sıra, online yayın platformu bu salgın krizinden başka bir fayda daha sağlıyor. Film ve dizi endüstrisinin geri kalanı gibi üretimi durdurmak zorunda kalan şirket, çekimler durduğu ve herhangi bir yeni yapıma başlamadığı için kasasını dolduruyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir