Müşterilerimizin talep ve beklentilerine uygun çözümler için çalışıyoruz

Atasun Optik Pazarlama ve E-ticaret Direktörü Erdem Altay ile MarTech Awards 2023’te; "Müşteri Deneyiminde En İyi Teknoloji Kullanımı", "E-Ticaret Sektöründe En İyi Teknoloji Kullanımı" ve "En İyi E-Ticaret Teknolojisi" kategorilerinde ödül kazanan Atasun Optik'in başarısını konuştuk.

Pazarlama teknolojilerinin sektöre örnek olacak en başarılı projelerini ödüllendirilen MarTech Awards’te ödüller sahiplerine kavuştu. Atasun Optik Pazarlama ve E-ticaret Direktörü Erdem Altay ile MarTech Awards 2023’te; "Müşteri Deneyiminde En İyi Teknoloji Kullanımı", "E-Ticaret Sektöründe En İyi Teknoloji Kullanımı" ve "En İyi E-Ticaret Teknolojisi" kategorilerinde ödül kazanan Atasun Optik'in başarısını konuştuk.

Pazarlama dünyası kusursuz müşteri deneyimleri yaratmanın peşinde
Pazarlama dünyası artık yeni nesil teknolojileri en verimli şekilde kullanarak kusursuz müşteri deneyimleri yaratmanın peşinde. Teknolojinin pazarlama operasyonlarında nasıl kurgulandığı, hangi başlıklara çözüm sunduğu, hem müşteri hem de kurum tarafında ölçümlenebilir faydası hepimizin yakından takip ettiği ve mercek altına aldığı bir konu. Pazarlama teknolojilerinin sektöre örnek olacak en başarılı kullanımlarını bizlerle buluşturan MarTech Awards de bu anlamda pazarlama ekosistemine büyük katkı sunan bir organizasyon.  

Yenilikçi uygulamalar geliştirmeye devam edeceğiz
Öncelikle, yenilikçi bakış açımızı yansıtan ve müşterilerin ihtiyaçlarından yola çıkarak inovatif bir alışveriş seçeneği sunan “Sanal Deneme” uygulamamızla MarTech Awards 2023’de 3 değerli ödüle sahip olmak bizler için büyük mutluluk. Türkiye’de sektörümüzde daha önce örneği bulunmayan ve birçok ödül alan “Sanal Deneme” uygulaması sayesinde tüketicilerimiz, web sitesi üzerinden güneş gözlüklerini AR teknolojisi ile sanal olarak deneyebiliyor ve yüz şekillerine uyumlu güneş gözlüklerini online olarak seçebiliyor. Uygulamamız ilk günden bugüne 1 milyona yakın kullanıcı tarafından denendi ve alışveriş dönüşümü oranları 2,5 katını aştı. Müşterilerimizden aldığımız geri bildirimler çok olumlu. Sektörümüze örnek teşkil eden yenilikçi uygulamalar geliştirmeye devam edeceğiz. 

Şüphesiz, müşteri beklentilerinin üzerinde olan, yenilikçi uygulamaların bir adım önde olacağı günlerdeyiz. Keyifli bir deneyimle birlikte, gerçek fayda sağlayan projelere odaklanmak gerekiyor.

Dijitalleşme yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz
Atasun Optik olarak müşterilerimize dokunduğumuz her noktada en üst seviyede, bütünleşik ve kişiye özel bir deneyim sunmayı, dijitalleşme yolculuğumuzdaki ana hedefimiz olarak görüyoruz. Müşterilerimizin talep ve beklentilerine uygun çözümler için çalışıyoruz, ‘Sanal Deneme’ de bunun en güzel örneklerinden. Bununla birlikte online dijital yatırımlarımız arasında yer alan; "Görsel Arama" özelliği sayesinde kullanıcılarımızın ister başka mecradan edindikleri isterlerse kendi çektikleri fotoğrafları kullanarak aradıkları güneş gözlüklerini bulmalarına yardımcı oluyoruz. Dijital gelişmeleri odağımıza alarak offline mağazamız için geliştirdiğimiz bir başka uygulamamız ise; “Tablet ile Dijital Ölçüm ve Cam Anlatım”. Bu uygulama ile Atasun Optik’lere gelen müşterilerin gözlük camları ile ilgili öğrenmeleri gereken bilgileri simülasyon yöntemiyle anlatıyoruz. “Mükemmel Müşteri Deneyimi” çevresinde bizim için en doğru ve etkin dijital araçları kullanma yaklaşımımızla, dijitalleşme yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir