Murk Zuckerberg, metaverse için Apple'ı rakip olarak gösterdi!

Şirket içi yapılan bir toplantı sırasında Zuckerberg, Apple ve Meta'nın, metaverse inşa etmek için çok derin ve felsefi bir rekabet içinde olduğuna inandığını söyledi.

Metaverse'ün bu denli popüler hale gelmesinde Meta'nın katkısı yadsınamaz. Facebook ismini Meta olarak değiştirip yeniden markalaşa adımı atmasıyla metaverse'ün ipini çeken şirketlerin başında geliyor. Çalışmalarını metaverse üzerine yoğunlaştırmış olan Meta'nın CEO'su Mark Zuckerberg, geçtiğimiz günlerde şirket içi yapılan bir toplantı sırasında, Apple ve Meta'nın, metaverse inşa etmek için çok derin ve felsefi bir rekabet içinde olduğuna inandığını söyledi. 

Elde edilen bilgilere göre rakip olarak Aplle'ı hedef gösteren Zuckerberg, yapılan toplantıda AR ve VR platformları oluşturma konusunda doğrudan Apple ile rekabet edeceğini belirtti. Diğer bir yandan Zuckerberg, internetin hangi yöne gideceği konusunda Apple ile rekabet edeceğini söyledi ve Meta'nın, Apple'ın bu yıl çıkaracağı ilk artırılmış gerçeklik kulaklığına daha ucuz bir alternatif olarak konumlandıracağını söyledi. Meta CEO'sunun kullandığı ifadelere bakıldığında, Apple'la ola rekabette Meta'nın fiyat avantajını kullanacağını söyleyebiliriz. 

meta-apple

Hatırlarsanız Meta, Microsoft ve Epic Gambes gibi şirketler ile düzenlediği Metaverse Open Standards Group'da birçok şirket metaverse için ortak standartlar belirlemek amacıyla bir araya gelmişlerdi; Apple'ın foruma katılmaması ise dikkat çeken bir diğer gelişmeydi. Düzenlenen forumdan da anlaşılacağı gibi Meta, metaverse'ün odağında yer alan şirket olmak istiyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir