MicroStrategy, 301 adet Bitcoin satın aldığını duyurdu!

MicroStrategy, toplam 6 milyon dolar değerinde 301 adet Bitcoin satın aldığını duyurdu.

Yakın zaman önce, MicroStrategy'nin SEC'ye yaptığı başvuruya göre, 500 milyon dolarlık hisse satabileceğini ve elde ettiği gelirle Bitcoin almayı planladığını duyurmuştuk. Elinde en çok Bitcoin (BTC) bulunduran cüzdanlardan birine sahip olan MicroStrategy, 20 Eylül tarihinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) verdiği beyanda, ortalama 19 bin 851 dolardan 301 Bitcoin aldığını belirtti. Şirket, bu hamlesiyle, Bitcoin varlığını yaklaşık 130 bin adete ulaştırdı.

Şirket, Bitcoin sayısını 130 bine çıkardı!

Daha öncesinde 129 bin 699 Bitcoin’i bulunan şirket, yaptığı son satın alımın ardından elindeki Bitcoin sayısını 130 bine çıkardı. Böylece şirketin Bitcoin varlık değeri 2.5 milyar dolara ulaştı. MicroStrategy'nin şu ana kadar yaptığı alımlar sonucu 1,5 milyar dolardan daha fazla zararda olduğunu belirtmekte fayda var. Şirket, Bitcoin'lerini alabilmek için yaklaşık 4 milyar dolar ödedi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir