MicroStrategy'den karar: 500 milyon dolarlık Bitcoin alınacak!

MicroStrategy, SEC'ye yapılan başvuruya göre, 500 milyon dolarlık hisse satabileceğini bildirdi. Şirket, elde edilen gelirle Bitcoin almayı planlıyor.

Bitcoin yatırımlarıyla dikkat çeken ABD’li yazılım şirketi MicroStrategy, SEC'ye yapılan başvuruya göre, 500 milyon dolarlık hisse satabileceğini bildirdi. Cowen and Company ve BTIG adlı iki şirket ile toplamda 500 milyon dolarlık A sınıfı hissesini satmak üzere anlaşma imzalayan şirket, elde edilen geliri genel kurumsal amaçlar ve bitcoin almak üzere kullanmayı planlıyor. 

Bitcoin 21 bin doları aştı

MicroStrategy'nin , ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na, 500 milyon dolara kadar daha fazla Bitcoin (BTC) satın almasına izin verecek başvuruda bulunmasının ardından Bitcoin, bir gün içerisinde yüzde 10’dan fazla artış göstererek 21 bin doları aştı. SEC'ye yapılan başvuru, "Bu belge kapsamında arz edilecek tüm A tipi adi hisse satışlarından elde edilen net geliri, Bitcoin satın almak gibi genel kurumsal amaçlar doğrultusunda kullanmayı planlıyoruz" ifadeleriyle doğrulandı.

btc-2

Geçtiğimiz haftalarda Michael J. Saylor'ın CEO’luğundan ayrılmasıyla gündeme gelen MicroStrategy, bugüne kadar 4 milyar dolar ödeyerek yaklaşık 130 bin BTC satın aldı. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir