Microsoft, Türkiye'den Yazılım Şirketi Satın Aldı

Açık kaynak yazılımlara ilgisi gün geçtikçe artan Microsoft, bu alanda bir satın alma daha yaptı. Rakamı açıklanmayan bu son satın almanın adresi ise Türkiye’den çıktı. Microsoft, 8 yıl önce Türkiye merkezli kurulan yerli yazılım şirketi Citus Data’yı satın aldı.

ABD merkezli yazılım devi Microsoft, Türkiye’de kurulu açık kaynak yazılım şirketi Citus Data’yı satın aldı. Microsoft’un resmi blogundan duyurulan satın almayla ilgili olarak rakam açıklanmazken, Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu, Linkedln ve Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla satın almayı duyurdu.

Murat Kansu, satın almayla ilgili olarak, “Türkiye’nin yazılım pazarında bir dünya oyuncusu olması için attığımız adımlara bugün bir yenisini ekledik. Türkiye’ye duyduğumuz inancın bir göstergesi olarak, Türk girişimcilerin kurduğu yazılım şirketi Citus Data’yı bünyemize katmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz” dedi.

Hem Microsoft’un global blogundan hem de Citus Data’nın resmi blogundan yapılan açıklamaya göre Citus Data, Microsoft bünyesine girmesinin ardından özellikle PostgreSQL adlı veritabanı yönetim sistemi üzerine odaklanacak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir