Microsoft CEO'su, Evden Çalışma Düzeninin Sürdürülebilir Olmadığını Düşünüyor

Salgın döneminde şirketlerin mecburen evden çalışma düzenine geçmeleri sonucunda, pek çok şirket, çalışanlarının evden de verimli bir şekilde çalışabildiklerini keşfetti ve bu durum, şirketlerin ofis yaşamının gerekliliğini sorgulamalarına neden oldu. Hatta önümüzdeki dönemde şirketlerin evden çalışma düzenini daha fazla benimseyeceklerine dair iddialar ortaya atıldı.

Evden çalışma düzenini kalıcı hale getiren ilk büyük firma ise Twitter oldu. Twitter CEO’su Jack Dorsey geçtiğimiz günlerde çalışanlarına gönderdiği e-postada, karantina sona erdikten sonra da kalıcı olarak evlerinden çalışmalarına izin verileceğini belirtti.

https://pazarlamasyon.com/twitter-evden-calisma-duzenini-kalici-hale-getirdi/

Eski Google CEO'su Eric Schmidt ise bu iddiaların tam aksine, salgın sonrasında çalışanlar arasındaki sosyal mesafeyi koruma isteğinin ofis alanlarına olan talebi artıracağını ifade etti. Bununla birlikte çalışanların bazılarının ofis yaşamına dönmek için can attığını, bazılarının ise ofiste çalışma konusunda endişeleri olduğunu dile getiren Schmidt, bu nedenle şirketlerin esnek bir çalışma politikası benimsemek zorunda kalacaklarına dikkat çekti.

https://pazarlamasyon.com/eski-google-ceosuna-gore-salgindan-sonra-ofis-alanlarina-talep-artacak/

Şimdi de bu konuda yeni bir açıklama, Microsoft CEO'su Satya Nadella'dan geldi. MSPoweruser adlı internet sitesinin paylaştığı habere göre, Microsoft CEO'su, iş arkadaşları arasındaki günlük etkileşimin olmaması nedeniyle evden çalışmanın olumsuz yan etkileri olabileceğini düşünüyor. Satya Nadella, The New York Times'ın kendisiyle yaptığı bir röportajda, fiziksel bir toplantı yaptığınızda, yanınızdaki kişilerle toplantıdan önce ve sonra da iki dakika kadar bağlantıda kalabildiğinizi söyleyerek bunun önemine dikkat çekti.

Uzun lafın kısası her ne kadar Microsoft’un evden çalışma hamleleri şimdiye kadar çok başarılı olsa da, Satya Nadella, bunun sürdürülebilir olmadığını düşünüyor. Microsoft CEO'su, tamamen uzaktan çalışma düzenine geçmenin, bir dogmayı başka bir dogma ile değiştirmek olacağını ifade etti.

Kariyer
Marklardan 19 Mayıs mesajları

Markaların 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na özel mesajlarını sizler için derledik.

Bunlar İlginizi Çekebilir