Metaverse gayrimenkul satışları 5 milyar dolar artacak!

Technavio‘nun yakın zaman önce yayınladığı rapora göre, 2026 yılına kadar metaverse emlak piyasasının yıllık yüzde 61.74 oranla 5.36 milyar dolar büyümesi bekleniyor.

Kripto para piyasası ve NFT'ler son dönemlerde durgunluk yaşasa da Web3 teknolojileri kısa bir süre içinde hayatımıza girmeyi başardı diyebiliriz. Bununla beraber, içinde Web3 teknolojilerini barındıran metaverse'ün de günümüzün en popüler kavramları arasında yer aldığını söylemek mümkün. Özellikle metaverse'ün gelecek için vadettiği potansiyel, markaların ve bireylerin metaverse'e yatırım yapmalarının başlıca nedeni. 

Küresel pazar araştırma şirketi Technavio‘nun yakın zaman önce yayınladığı rapora göre, 2026 yılına kadar metaverse emlak piyasasının yıllık yüzde 61.74 oranla 5.36 milyar dolar büyümesi bekleniyor. Yayınlanan rapora göre, metaverse emlak piyasasının 4 yıl içinde 5,36 milyar dolar artacağı ve büyümenin yüzde 41’ini ise Kuzey Amerika'dan kaynaklanacağı açıklandı. Metaverse'de bugüne kadar 500 milyon doları aşkın arsa satışı yapıldığını belirtmekte fayda var. Raporda ayrıca markaların, kampanyalar veya düzenledikleri ektinlikler için metaverse'den arsa satın aldıklarını ve bu nedenle metaverse'de daha fazla araziye sahip olmanın bir trend haline gelebileceği söyleniyor. 

metaverse-arsa

Raporda, metaverse gayrimenkul pazarının değerinde önemli etkenler arasında, daha fazla ünlü markanın metaverse'den arsa satın alma girişimleri ve pandemiyle birlikte hepimizin deneyimlediği insanların uzaktan çalışma yönelimleri yer alıyor. Şirketlerin gerçekleştireceği uzaktan çalışma politikaları ise metaverse'ün yaygınlaşması ve popülerliği açısından oldukça önemli bir etken. Geçtiğimiz hafta duyurduğumuz üzere Dubai, metaverse‘de 40 bine kadar sanal iş imkanı sunmayı hedeflediğini bildirmişti.

Kariyer
Arzum 55’inci yaşını 55 ayrı tasarımla kutladı

Arzum, 55’inci yılını 55 farklı tasarımcıyla gerçekleştirdiği sergi ile kutladı.

Bunlar İlginizi Çekebilir