Meta: "Herkesin sanal kimliği olacak"

Yakın zaman önce Zuckerberg'ün Horizon Worlds'den paylaştığı görüntünün ardından alay konusu olan şirket, VR başlıklar ve Horizon World için kullanılacak profiller hakkında bilgiler paylaştı.

Yakın zaman önce, Mark Zuckerberg'ün Horizon Worlds'den paylaştığı görüntü sosyal medyada alay konusu olduğunu duyurmuştuk. Şirket, yaptığı son açıklamada ise VR başlıklar ve Horizon World için kullanılacak profiller hakkında bilgiler paylaştı. Paylaşılan bilgiler arasında, Meta Quest kullanmak veya sanal dünyaya giriş yapmak için Facebook ve Instagram’a ihtiyaç duyulmayacağı da yer alıyor.

Meta Quest kullanmak veya sanal dünyaya giriş yapmak için kullanıcılar, Instagram ve Facebook aracılığıyla Meta hesabı oluşturabilecekler ancak bu zorunlu tutulmayacak. Kullanıcılar, Instagram ve Facebook aracılığıyla Meta hesabı oluşturdukları takdirde, canlı yayın paylaşımı, mesajlaşma ve takipçileri daha hızlı bulma gibi avantajlardan faydalanabilecekler.

meta-3

VR kullanıcılarını Meta hesabı üzerinden bağlanmaya teşvik edeceğini belirten şirket, Oculus hesabı olan kullanıcılar 2023’e kadar bu yollar oturum açabilmelerine izin veriyor. 2023 tarihinden itibaren ise, Meta hesabıyla birlikte, kullanıcıların sanal dünyadaki kimliklerini oluşturabilecekleri Meta Horizon Profili kullanılacak. Kullanıcılar bu profil üzerinden avatarlarını yönetebilecek ve "takipçileriyle" iletişi kurabilecekler. Meta, yaptığı açıklamada gizlilik endişelerine de değindi. 13-17 yaş grubundaki VR kullanıcılarının hesaplarının otomatik olarak gizli olacağını belirten şirket, profillerde “Herkese Açık”, “Arkadaşlar ve Aile” ve “Solo” gibi katmanların da olacağını söyledi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir