Mark Zuckerberg'ün alay konusu olan metaverse paylaşımı!

Mark Zuckerberg'ün Horizon Worlds'den paylaştığı görüntü sosyal medyada alay konusu oldu.

Facebook, geçtiğimiz yıl büyük bir marka yenilenmesine giderek kurumsal adının 'Meta' olarak değiştirmişti. Şirket, bu hamlesiyle metaverse'ün gelecek için vadettiği potansiyele ne kadar inandığını tüm dünyaya göstermişti. Meta, metaverse'ün gelişimi için şu ana kadar yaklaşık 10 milyar dolar harcadı ve geçtiğimiz gün Zuckerberg'ün yaptığı son sosyal medya paylaşımı ise hayal kırıklığına sebep oldu.

Meta, bu yılın başında Horizon Worlds adını verdiği metaverse ekosistemini kullanıma sundu. Zuckerberg, Horizon Worlds ile kullanıcıların kendi avatarlarını oluşturup sanal dünyanın tadını çıkarmalarını amaçladığını belirtmişti. Meta'nın, metaverse adına gerçekleştirdiği yatırımlar ise insanlarda Horizon Worlds'le ilgili oldukça yüksek bir beklenti meydana getirmişti. Zuckerberg, yakın zaman önce ise Facebook hesabından Meta’nın Horizon Worlds çalışmasından bir görsel paylaştı. "İnsanların sürükleyici dünyaları keşfetmesini ve inşa etmesini dört gözle bekliyorum." açıklamasıyla paylaşılan görsel, metaverse meraklılarını hayal kırıklığına uğrattı. Paylaşılan görsel, beklentilerin aksine oldukça basit ve 'komik'ti.

Horizon Worlds paylaşımı alay konusu oldu

Geçtiğimiz yıl metaverse evrenine yaklaşık 10 milyar dolar yatırım yapan Zuckerberg'ün paylaştığı gönderide, minyatür (evrendeki perspektif oldukça kötü olduğundan minyatür gibi algılanıyor) bir Eyfel Kulesi, bir katedral ve basitliğiyle bizi oyun dünyasının ilk yıllarına götüren Mark Zuckerberg avatarı bulunuyor. Çoğu kişinin beklentisinden oldukça uzakta olan bu görsel, sosyal medyada ise gündem oldu. Birçok Twitter kullanıcısı, Meta’nın yeni evrenini Second Life 2007 oyunu ile karşılaştırıldı.

Karşılaştırmaların ardından Second Life'tan cevap geldi

Second LifeHorizon Worlds'ün kendisiyle karşılaştırılmasının ardından resmi Twitter hesabından esprili bir paylaşımda bulundu. Şirket, yaptığı paylaşımda, "Avatarlarınızın Second Life'ta Eyfel Kulesi'nin önünde çekilen fotoğraflarınızı bizimle paylaşın" dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir