Meta, avatarlarında büyük değişikliğe gidiyor!

Meta, avatarların artık yalnızca kafadan ibaret değil, bacaklarının da olacağını duyurdu.

Meta, yakın zaman önce gerçekleştirdiği Meta Connect 2022 etkinliğinde sanal gerçeklik konusu üzerine eğildi. Geçtiğimiz yıl, sanal dünyanın avantajlarını ve metaverse'ün vizyonunu odağına alan etkinlik, bu yıl metaverse alanında gerçekleştirilen gelişmelere yer verdi. Gerçekleştirilen etkinlikte, kullanıcıların sanal dünyadaki temsilcileri avatarlar hakkında birkaç güncelleme de konuşulanlar arasındaydı. Konuşmalardan, şirketin önümüzdeki zamanlarda avatarlar üzerine yoğunlaşacağı anlaşıldı. Meta, artık avatarların bacaklarının da olacağını belirtti.

meta-avatar

Geçtiğimiz aylarda, Mark Zuckerberg'ün Horizon Worlds'den paylaştığı görüntünün sosyal medyada alay konusu olduğunu sizlere duyurmuştuk. Meta'nın, metaverse'ün gelişimi için şu ana kadar yaklaşık 10 milyar dolar harcadığı göz önüne alındığında, paylaşılan bu görsel sosyal medyada hayal kırıklığına sebep oldu. Koferansta konuşulan konulara bakıldığında, Meta'nın kullanıcılardan gelen geri dönüşleri dikkate aldığını söyleyebiliriz. 

Meta, avatarların bacaklarının olacağı güncellemesini sosyal medya üzerinden de duyurdu. Tek kelimelik paylaşım, gönderinin altında mizahi yorumları beraberinden getirdi.

Meta'nın "bacaklar, yol haritamızda en çok istenen özelliklerden biri ve odak noktamızın önemli bir alanı oldu" ifadelerini kullanarak duyurduğu güncelleme, ilk olarak Horizon Worlds‘de mevcut olacak. Duyurulan güncellemenin yayınlanma tarihi ise henüz belli değil. Ayrıca Meta, kullanıcıların avatarlarına gerçek para ile aksesuarlar satın alabilecekleri bir avatar mağazası olacağını duyurdu. 

Facebook ve Messenger’da avatar dönemi!

Meta Connect 2022'de konuşulanlar arasında, Meta'nın avatarları tüm Meta platformlarına entegre etme amacı da yer alıyordu. Daha önce Instagram’da kullanıma sunulan avatarların Facebook ve Messenger’da da yer alacağı duyuruldu. Etkinlikte konuşulanlara göre Meta, WhatsApp ve Messenger görüşmelerinde kullanıcıların kendi yüzleri yerine Avatar’larıyla görüntülü konuşma yapabilmelerini mümkün kılacak. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir