McDonalds'tan Sağlıklı Happy Meal Menüsü

Tüketicilerde sağlıklı ve besleyici ürünlerin farkındalığı arttıkça gıda markaları da ürün çeşitlerine daha fazla sağlıklı gıda eklemelerinde bulunmaya başladılar. Örneğin McDonalds'ın daha önce patates kızartması yerine tercih edilebilecek salataya menüsünde yer vermesi sadece bir başlangıçtı. Şimdi de McDonald's Japonya küçük çocuklar tarafından oldukça tercih edilen Happy Meal menülerini çeşitlendirme kararı aldı ve tüketicilere soya fasulyesi, mısır gibi sağlıklı alternatifler sundu.

https://pazarlamasyon.com/mcdonalds-icin-yapilmis-birbirinden-yaratici-10-basili-reklam/

Sağlık bilincine sahip ebeveynler ve çocuklarını göz önünde bulunduran McDonald's; tatlı mısır, edamame, soya fasulyesi, yoğurt ve salata içeren sebze merkezli yan yemeklerden oluşan bir menü hazırladı. İçecek olarak da süt, elma suyu, portakal suyu, Japon sokenbicha çayı ve sebze suyu gibi sağlıklı içecekler menüye ekledi.

https://www.youtube.com/watch?v=MDaJhkqUwK0&feature=emb_logo

Çocuklarının büyümesi ve gelişmesiyle ilgilenen babalar ve annelerin akıllarını rahatlatmak için Happy Meal çeşitliliğini arttırarak kapsamlı bir menü hazırladıklarını dile getiren McDonalds'tan bir yetkili her şeyden önce çocukların yemeklerini zevkle yiyebilmelerine odaklandıklarını söyledi.

McDonald's Japonya aynı zamanda bu süreçte, ebeveynlerin Happy Meal menülerini satın aldıklarında ücretsiz oyuncak yerine ücretsiz bir kitap hediye etmeye karar verdi.

Arzum: "İnovasyonun yanı sıra sürdürülebilirlik odağı ile devam etmek en büyük hedefimiz"

Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehtap Yıldız’a pandemi sürecinden küçük ev aletleri trendine sektör beklentilerinden Arzum’un yeni dönem hedeflerine kadar birçok konuda sorularımızı yönelttik.

Bunlar İlginizi Çekebilir