McDonald's, Öğretmenler İçin Ortak Alanlarını Sınıflara Dönüştürdü

Geçtiğimiz ay McDonald's, Filipinler'de Ulusal Öğretmenler Ayı'nı kutlamak amacıyla ülkedeki 221 şubesinin ortak alanını "McClassroom" olarak adlandırdığı çalışma alanlarına dönüştürdü ve bu alanları ücretsiz olarak öğretmenlerin kullanımına sundu. 9-23 Ekim tarihleri arasında yürütülen bu uygulama, salgın döneminde uzaktan eğitim veren öğretmenlere yardımcı olmak için hayata geçirildi.

https://youtu.be/91tAIdlOWBw

McDonald's'ın "McClassroom" adındaki ücretsiz çalışma alanlarından faydalanan öğretmenler, ayrıca fast food restoran zincirinin McCafe adlı kahvesini de ücretsiz olarak alabildiler. Bununla birlikte öğretmenlere online dersler sırasında kullanabilmeleri için sanal arka planlar ve ücretsiz Wi-Fi erişimi de sağlandı.

McDonald's, tüm öğretmenlerin online dersleri yürütmek için elverişli alanlara kolay bir şekilde erişemeyeceklerini bildiği için öğretmenlere destek olmak amacıyla böyle bir girişimde bulundu. McDonald's'ın buradaki hedefi, marka olarak öğretmenlere destek olduğunu gösterebilmekti.

https://pazarlamasyon.com/mcdonalds-ihtiyac-sahibi-cocuklara-1-milyon-ogun-saglayacak/

Bu, McDonald's'ın salgın döneminde hayata geçirdiği çok sayıdaki sosyal sorumluluk kampanyasından bir tanesiydi. Fast food restoran zinciri, geçtiğimiz günlerde de İngiltere’nin Manchester United takımında oynayan futbolcu Marcus Rashford’un gıda yoksulluğuna karşı yürüttüğü kampanyaya destek olarak ihtiyacı olan çocuklara bir milyon ücretsiz öğün sunacağını açıklamıştı.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir