Trabzon’daki çocukların mutluluğu İstanbul’dan canlı yayınla paylaşıldı

"OMO İyilik için Kirlenmek Güzeldir” hareketi kapsamında, Trabzon Akçaabat Uğurlu İlkokulu’na kurulan parkın açılışı İstanbul’un kalabalık noktalarında canlı yayın açık hava ekranlarına taşındı.

Amaç odaklı projesi “İyilik için Kirlenmek Güzeldir” ile geri dönüşüm yapılan bir dünya hayaline destek veren OMO, İstanbul’daki çocukların biriktirdiği plastikleri Trabzon’daki çocuklar için oyun parkına dönüştürdü. Bu mutluluğun bir parçası olunması ve paylaştıkça büyümesi için parkın açılış töreni İstanbul’un kalabalık noktalarına yerleştirilen canlı yayın açık hava ekranlarına taşındı. Herkesin beklediği çocukların parka kavuşma anı Akaretler, Akmerkez, Bağdat Caddesi, Beşiktaş ve Nişantaşı’na yerleştirilen ekranlardan canlı olarak yayınlandı.

İstanbul’un beş farklı noktasında yüz binlerce kişiye erişen canlı yayın açık hava ekranlarıyla, “Değişim Sensiz Olmaz” çağrısına kulak verenler parçası oldukları iyiliği, Trabzon’daki çocukların gülümsemelerinde görme fırsatı yakaladı. Geri dönüşüme gönderilen plastiklerin yeniden hayat bularak oyun parkına ve böylece çocukların mutluluğuna dönüştüğünü görmek, insanların yarattıkları farkı deneyimlemesine de katkı sağladı. Park açılışını canlı izleyenler Trabzon’daki çocukların neşesiyle mutlu oldu, duygu dolu anlar yaşadı. 

Unilever Çamaşır Bakım Pazarlama Direktörü Alper Çapar, “Nisan ayında herkesi iyilik için kirlenmeye, plastikleri oyun parkına erişimi olmayan çocuklar için parka dönüştürmeye çağırdık. Bu çağrı için de ‘Değişim Sensiz Olmaz’ dedik. Ne mutlu ki bu çağrımıza gelen desteklerle kısa sürede büyük adımlar attık, beş ayda iki parkı çocuklarla buluşturduk. Tıpkı bizim gibi, herkesin bu buluşmaları heyecanla beklediğini biliyor, hissediyoruz. Bu yüzden insanların hem hareketimize ismini veren ‘iyiliği’ hem de plastiklerini geri dönüşüme göndererek üretilmesine katkı verdikleri parkları somut şekilde görebilmesi için Canlı Yayın Açık Hava Ekranları hazırladık. Trabzon’daki park açılışını İstanbul’a taşıdık; çocukların parka kavuşma mutluluğunu Akmerkez, Akaretler, Beşiktaş, Bağdat Caddesi, Nişantaşı’nda canlı yayınladık. Hiç tanımadıkları arkadaşları için iyilik yapan çocukların iyilik hareketiyle kurdukları gönül bağını, bu mutluluğun paylaşılmasıyla daha da güçlenmesini hedefledik. Yeni oyun parklarını Türkiye’nin dört bir yanındaki çocuklarla buluşturmak için heyecanlanıyor, bunun için çağrımızı yeniliyorum; Değişim Sensiz Olmaz” dedi.

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir