Mart Ayının En Sevilen İçerikleri

Geçtiğimiz ayın en sevilen, en çok okunan içeriklerini sizler için derledik. Kaçırdıklarınız varsa yazının kendisine sarı linkten ulaşabilirsiniz. Keyifli okumalar.

Yanlış Telaffuz Ettiğimiz Markaların Doğru Telaffuzları

https://www.youtube.com/watch?v=6SpcHWIK_Ag

Dillerin farklılığından kaynaklı sonradan globalleşmiş pek çok parkanın ismini aslında yanlış okuyoruz. Biz de pek çok bilindik markanın doğru okunuşlarını bir liste halinde derledik.  “Bu böyle mi okunuyormuş?” diye şaşıracağınız pek çok bilindik markanın doğru telaffuzlarını duymak ister misiniz?

Devamını buradan okuyabilirsiniz.

Kadınlar Elidor’un “Biz Yokuz” Kampanyasına Neden Tepkili?

Elidor geçtiğimiz ay 8 Mart Kadınlar Günü için "Biz Yokuz" isminde bir reklam kampanyası yaptı.

Elidor’un reklam yüzleri Dilan Çiçek Deniz, Hazar Ergüçlü ve Melisa Şenolsun, Elidor’un kadın erkek eşitsizliğine dikkat çektiği #bizyokuz kampayasına destek olmak amacıyla 2-8 Mart tarihleri arasından Instagram hesaplarını kapatacaklarını duyurmuşlardı. 

Sosyal medyada Elidor’a ve reklam yüzü olan kadınların hesaplarını kapatacak olmalarına epey tepki geldi.

Devamını buradan okuyabilirsiniz.

Kiğılı Çok Ses Getiren 10 Kasım Reklamına Kadınlar Günü ile Devam Etti

Kiğılı daha önce yaptığı 10 Kasım reklamıyla çok konuşulmuş ve beğenilmişti. Geçtiğimiz ay 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında benzer bir reklam filmi hazırlayan Kiğılı yine beğenileri üzerine toplamıştı.

Kiğılı bu reklamda “Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın var” sözününün acı tarafını yüzümüze vururken kadınların arka planda kalmasına tepki gösteriyor ve bu ön yargıları beraber kıralım diyor.

Devamını buradan okuyabilirsiniz.

Ak Parti’den “Geleceğini Seç” Temalı İnteraktif Reklam Filmi

Ak Parti seçimlerden önce değişik bir çalışmaya imza attı.

Black Mirror Bandersnatch‘i ve Peak Games‘in son reklamını anımsatan reklam filmi izleyenleri Geleceginisec.com sitesine yönlendiriyor. Yönlendirilen sitede ise birden 31 Mart seçim gününe gidiyoruz. Aile çocuğunu oy kullanmaya ikna etmeye çalışıyor. Oy kullanmaya gidip gitmemeyi ise interaktif olarak izleyici seçebiliyordu.

Devamını buradan okuyabilirsiniz.

Ryanair, Uçağı Yanlış Şehre İnen Rakibine Coğrafya Kitabı Hediye Etti

Almanya’nın Düsseldorf kentine iniş yapması gereken bir British Airways uçağı, yanlış uçuş planının kullanılması nedeniyle İskoçya’nın başkenti Edinburg’a iniş yaptı.

Ryanair ise bu fırsatı kaçırmadı ve bu tuhaf olay üzerinden rakibine sataştı. İrlandalı hava yolu şirketi, resmi Twitter hesabı üzerinden rakibine yönelik olarak attığı bir tweet’te “Hey British Airways, sizin için bir hediyemiz var.” diyerek “Aptallar İçin Coğrafya” isimli bir coğrafya kitabının görüntüsünü paylaştı.

Devamını buradan okuyabilirsiniz.

FORBES Türkiye “En Zengin 100 Türk” Listesini Açıkladı

FORBES Türkiye, bu yıl 14’üncü kez hazırladığı “En Zengin 100 Türk” listesini açıkladı. 119 kişiden oluşan FORBES 100’ün toplam serveti 99,9 milyar dolar olarak gerçekleşti. Geçen yıl 40’a ulaşan milyarder sayısı ise 11 kişi azalarak 29 olarak kayda geçti. Listede yer alan dolar milyarderleri FORBES Amerika tarafından gelecek hafta açıklanacak global milyarderler listesinde de yer alacaklar.

Devamını buradan okuyabilirsiniz.

Viral Tweet, Sinek Avlayan Donut Dükkanının Yok Satmasını Sağladı

Teksas’a bağlı Missouri City şehrinde geçtiğimiz hafta açılan “Billy’s Donuts” isimli donut dükkanında işler bir hayli kesattı. Bunun üzerine dükkanın sahibi olan Satharith By’ın oğlu Billy, geçen cumartesi günü “Babam üzgün, çünkü yeni donut dükkanına kimse gelmiyor.” şeklinde bir tweet attı ve bu tweet’te dükkandan bazı fotoğraflara da yer verdi. Nasıl oldu bilinmez, ancak Billy’nin bu tweet’i saatler içerisinde binlerce kişi tarafından retweet’lendi ve donut dükkanındaki tüm ürünler kısa süre içerisinde tükendi.

Devamını buradan okuyabilirsiniz.Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir