Mark Zuckerberg'den, NFT'lerin Instagrama geleceğine dair açıklama

Mark Zuckerberg, katıldığı bir oturumda yaptığı konuşmada NFT'lerin Instagram'a geleceğine dair açıklamalarda bulundu.

Mark Zuckerberg, "South by Southwest"teki bir oturumda, Meta'nın Instagram'a yeni bir NFT özelliği ekleyeceğini söyledi. Kullanıcıların Instagram üzerinden NFT yaratabilmelerine değinerek yaptığı kısa açıklamada Zuckerberg, "Bugün NFT planlarımızın tam olarak ne olduğunu açıklamaya hazır değilim; ancak önümüzdeki birkaç ay içinde, NFT'lerinizden bazılarını Instagrama getirme olanağı olacak, umarım zamanla o ortamda bir şeyler yaratabiliriz" ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz yıl aralık ayında Instagram Başkanı Adam Mosseri, şirketin teknolojiyi daha geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla NFT'leri "aktif bir şekilde" araştırdığını doğrulamıştı. Adam Mosseri ile Mark Zuckerberg'ün ifadeleri birbirlerini tamamlıyor gibi görünse de, kullanıcıların Instagram üzerinden NFT yaratmalarının tam olarak ne anlama geldiği hala merak konusu.

mark-zuckerberg-den-nft-lerin-instagrama-gelecegine-dair-aciklama

Kimi iddialar Instagram kullanıcılarının istedikleri gönderilerini ya da hikayelerini NFT yapabilecekleri yönündeyken kimi iddialar ise seçtiğiniz gönderilerin diğer kullanıcılar tarafından görülebilir olması adına NFT'nin bir kilit görevi göreceği yönünde. Tabi bu iddiaların sağlam bir temeli olmadığını söylememizde fayda var.

Aslına bakarsanız bu gelişmeler zaten oluşum aşamasındaydı. Geçen yaz Instagram "NFT yaratıcıları için özel bir etkinlik" olarak nitelendirdiği "İçerik Oluşturucu Haftası"na ev sahipliği yapmıştı.

Sosyal medya platformlarının, faaliyetlerini NFT ile daha entegre bir şekilde sürdürmesi oldukça normal. Platformların gelişen teknolojiye ayak uydurmaları güncel kalmalarını sağlıyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz haftalarda Twitter, kullanıcıların NFT cüzdanlarını platforma bağlamaları halinde profil resimlerinin altıgen şeklini alacağı ve NFT koleksiyonlarının sergilenebileceği bir özellik yayınlamıştı. Bu gelişmelerden yola çıkarak Instagram ve onun gibi büyük kitlelere hitap eden sosyal medya platformlarının gelişen teknolojiyle entegre çalışması kaçınılmaz bir hal alıyor.

 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir