L'Oreal, Zoom Toplantıları İçin Dijital Makyaj Efektleri Oluşturdu

Fransız kozmetik devi L’Oreal Paris, corona virüs salgınından sonra giderek daha fazla kullandığımız sanal uygulamalar ve konferans görüşmeleri için farklı görünümler elde edilebilmesine olanak tanıyan dijital bir makyaj aracı oluşturdu.

https://pazarlamasyon.com/loreal-yapay-zeka-ve-artirilmis-gerceklik-sayesinde-guzelligi-onlinea-tasiyor/

Artırılmış gerçeklik teknolojisi aracılığıyla Snapchat, Instagram, Zoom, Microsoft Teams ve Google Hangouts gibi platformlardaki video görüşmelerinde kullanılabilen L'Oreal'in dijital makyaj aracı sayesinde, kullanıcılar farklı makyaj görünümlerini deneyimleyebiliyorlar.

L'Oreal bu özellik için yaratıcı ajans Virtue ile birlikte çalıştı. Bu yeni özellik sayesinde L’Oreal, corona virüs salgını nedeniyle ürünlerinin fiziksel olarak test edilememesinin kötü sonuçlarını bir nebze olsun azaltabildi. Kullanıcılar, dijital ortamda ürünlerin yüze sürüldüğünde nasıl göründüğünü test edebilme imkanı buldular.

https://www.youtube.com/watch?v=lO8iDQjaQl8&feature=emb_logo

Virtue'nin Batı Avrupa Yaratıcı Direktörü Pascal Rotteveel; fikrin, tüketicilerin, özellikle de Z Kuşağındaki gençlerin, daha fazla sosyalleşmek için sosyal medya uygulamalarındaki filtrelerde zaman harcamasından doğduğunu ifade etti.

Filtreleri denemek için L'Oreal Paris'in Instagram profiline gidebilirsiniz. Ayrıca masaüstünde, sanal toplantılar sırasında kullanıma uyumlu Snap Camera'daki filtreleri de kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir