LinkedIn CEO’su Jeff Weiner, 11 Yıllık Görevinden İstifa Etti

LinkedIn CEO’su Jeff Weiner, 11 yıllık görevini bırakma kararı aldı. 2008'de başladığı görevini bırakan Weiner'ın yerine firmanın şu andaki ürün kıdemli başkan yardımcısı Ryan Roslansky' oturacak.

LinkedIn'in kurucusu olan Reid Hoffman, 2008 yılında Jeff Weiner’i işe almıştı. Yılın ilerleyen dönemlerinde de Ryan Roslansky şirkete katılmıştı. İkili Linkedln'in kazancını yılda 7,5 milyon dolardan 78 milyon dolara yükseltirken, üye sayısını da 33 milyondan 675 milyona  kadar arttırmıştı. 

Business Insider'ın haberine göre LinkedIn, Weiner önderliğinde gerçekleştirilen halka arzın ardından Microsoft tarafından 26 milyar dolara satın alınmıştı.

Weiner, görevini bırakmasıyla ilgili çalışanlarına yönelik bir mektup kaleme aldı. Mektupta, “Şu ana kadar başardıkları şeyin boyutuna ve etkisine rağmen, pek çok açıdan hâlâ yeni başlıyoruz” ifadesi yer alıyor. Eski LinkedIn CEO’su mektubunda doğru zamanda doğru şirket için doğru işleri yapmanın tatmininden bahsederken, koltuğunu bırakmasının da kendi kararı olduğunu belirtti. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir