LG'den otomobiller için gizli hoparlör teknolojisi

LG Display, araçlardaki geleneksel hoparlörlerin yerine geçecek yeni hoparlör teknolojisini tanıttı.

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG'nin ekran teknolojilerine odaklanan bölümü LG Display'in yakın zaman önce lastik gibi esneyebilen ve uzayabilen ekranını tanıttığını sizlere duyurmuştuk. LG Display, şimdi ise karşımıza otomobiller için geliştirdiği gizli hoparlör teknolojisini tanıttı. 

Yüzey titreşiminden ses üretiyor!
Teknoloji konusundaki yenilikleriyle bir süredir dikkatleri üzerine çeken LG Display, araçlardaki geleneksel hoparlörlerin yerine geçecek yeni hoparlör teknolojisini tanıttı. “Thin Actuator Sound Solution” adı verilen hoparlör, 2.5 mm kalınlığa ve 150mm x 90mm boyuta sahip. Şekliyle küçük bir dikdörtgeni andan hoparlör, otomobil içerisinde farklı noktalara yerleştirilebiliyor ve yüzey titreşimi üzerinden ses üretiyor. LG'nin açıklamasına göre hoparlör, zengin ve yüksek bir 3D ses sunabiliyor. Otomobilin farklı bölmelerine yerleştirilebilen hoparlörün camda da kullanılabileceğini belirtmekte fayda var. Diğer bir yandan ise, geleneksel hoparlör yerine Thin Actuator Sound Solution kullanılmasının aracın hafiflemesini sağlayacağı da söylenenler arasında. 

lg-display-otomobil-hoparlor-1

Arabanın her yüzeyinde kullanılabilmesi beklenen ve yüzey titreşimi üzerinden ses üreten hoparlörün başta sadece üst seviye araçlar için üretileceği düşünülüyor. Hoparlörü en öne çıkaran özelliğin ise, kişisel olarak yerinin ayarlanabilmesi ve boyut olarak oldukça pratik olması. Thin Actuator Sound Solution'ın üretimi için adını vermediği bir firmayla ortaklık kurduğunu belirten LG, hoparlörü 2023’ün ilk yarısında kullanıcıların beğenisine sunacağını açıkladı.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir