LG, lastik gibi esneyen ekranını tanıttı!

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, lastik gibi esneyebilen ve uzayabilen ekranını tanıttı.

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, lastik gibi esneyebilen ekranını tanıttı. Şirketin ekran teknolojilerine odaklanan kısmı LG Display tarafından geliştirilen 12 inç boyutundaki ekran, katlanabiliyor, spiral gibi döndürülebiliyor ve uzayabiliyor. Standart olarak 12 inç boyutuna sahip ekranı iki tarafından çektiğinizde, ekrana herhangi bir zarar gelmeden 14 inç’e kadar uzayabiliyor. 

Giyilebilir teknolojiler arasında yer alabilir!

Serbest şekil ekran olarak tanımlanan bu teknolojinin, mobilyalarda ve giysilerde kullanılabileceği aktarıldı. Ekranın esnek yapısı sayesinde giyilebilir teknolojiler arasında yer alabileceği düşünülüyor. Henüz prototip aşamasında olan “free-form” isimli ekranın 100 ppi değerine sahip olması bekleniyor. İçinde yer alan micro-LED aydınlatmalar ile canlı ve renkli bir görünüm sunan ekranın gelecekte kullanım yelpazesinin oldukça geniş olacağı aktarılan bilgiler arasında. 

lg-esneyen-ekran

Tanıtımın ardından konu hakkında bir açıklama yapan LG Display,Uzatılabilir ekranın devrim niteliğindeki teknolojisi, çeşitli günlük senaryolar için üst düzey çok yönlülük sunuyor” dedi ve ekledi: “Deri, giysi, mobilya, otomobil ve uçak gibi kavisli yüzeylere kolayca uygulanabilen bu benzersiz yenilik, ekranların moda, giyilebilir ürünler, mobilite ve oyun gibi çeşitli sektörlerdeki potansiyelini genişletiyor.” ifadelerini kullandı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir