LEGO'nun interaktif çamaşırhanesi "Launderette of Dreams"

LEGO, sanatçı Yinka Ilori'nin LEGO tuğlalarını kullanarak oluşturduğu ve bir yerleştirme sanatı olan Launderette of Dreams'i tanıttı.

LEGO ve ödüllü sanatçı ve tasarımcı Yinka Ilori, çocukların yaratıcı iyimserliği ve dayanıklılığından ilham aldığı, etkileşimli bir sanat enstalasyonu ve oyun alanı olan Launderette of Dreams'i tanıttı. Ilori, halka açık bir çamaşırhaneyi 200 binden fazla LEGO tuğlası kullanarak canlı, etkileşimli bir oyun alanı olarak yeniden düzenledi. Oyun alanı ayrıca LEGO'nun çocukların yaratıcılığını kutlayan 'Dünyayı Yeniden İnşa Et' kampanyasının bir parçasını oluşturuyor.

Launderette of Dreams, 'ziyaretçiler tarafından inşa edilebilen dev bir duvar resmi' gibi bir dizi interaktif ögeye sahip. Bütün bunlar LEGO oyununun çocukların yaratıcı problem çözme, iletişim ve dayanıklılık gibi yaşam boyu becerileri geliştirmelerine nasıl yardımcı olabileceğini vurgularken insanları oynamak için bir araya getiriyor ve kendi dünyalarını yeniden yaratmaya da teşvik ediyor.

LEGO Grubu konuyla ilgili olarak, "Yinka gibi, çocuklar da etraflarındaki dünyayı nasıl daha iyi hale getirecekleri konusunda inanılmaz fikirlerle dolup taşıyorlar ve oyunu kullanarak sıradan şeyleri büyülü bir deneyime dönüştürüyorlar. Yaratıcı iyimserlikleri bize her gün ilham veriyor ve Launderette of Dreams'in biraz çocuksu hayal gücü ve neşeyle yaklaşıldığında etrafımızdaki dünyanın ne kadar eğlenceli ve eğlenceli olabileceğini göstermesini umuyoruz," açıklamasında bulundu.

LEGO'nun sunduğu son araştırmalar ise, çocukların yüzde 85'inin dünyalarını daha iyi hale getirmek için sorunları nasıl çözeceklerine dair eğlenceli fikirleri olduğunu ve yarısından fazlasının dünyayı daha iyi hale getirmek için fikirler üretmeyi sevdiklerini söylediğini gösterdi. Çocuklar ayrıca günlük yaşamlarındaki zorlukların üstesinden geldiklerinde kendilerini mutlu, kendinden emin ve zeki hissettiklerini söyledi.

Meta'ya 3,2 milyar dolarlık dava açıldı

Açılan davada, Meta'nın bir kişinin tekelinde olduğu ve adil olmayan şartlarda dayatma yaptığı iddia ediliyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir