Kodak'tan Karantina Günleri için Dünyanın En Büyük Puzzle'ı

Karantinada günler, sanki normal gün süresinden daha uzunmuş gibi geliyor olabilir... Evden çıkmamak bir süre sonra herkes için yeni bir hobi arayışına dönüştü. Eğer aklınıza internet üzerinden puzzle satın almak gibi bir fikir geldiyse, çoğu sitede stokların ne kadar azaldığını görmüşsünüzdür.

Şahsen yıllardır puzzle yapan birisi olarak bu dönemde puzzle yapmanın gerçekten iyi geldiğini düşünüyorum. Puzzle stoklarının bitmesi de pek çok insanın benimle aynı fikirde olduğunu gösteriyor.

Kamera şirketi olan Kodak, toplamda 51.300 parçadan oluşan ve dünyanın 27 harikasının yer aldığı, dünyanın en büyük puzzle'ını yarattı.

Sanat ve el sanatları şirketi Cra-Z-Art ile ortaklaşa yaratılan bulmaca, İtalya'daki Colosseum, Hindistan'daki Taj Mahal, Japonya'daki Fuji Dağı, Londra'daki Tower Bridge ve New York silüeti gibi dünyanın simgeleşmiş yerlerini ve yapılarını içeriyor.

Dünyanın her harikası için 1900 parça ayrılmış. Puzzle'ın tamamı bittiğinde ise puzzle yaklaşık olarak 8.6 x 1.9 metrelik bir yer kaplıyor. Puzzle'ın fiyatı ise 500 dolar.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir