KitKat, Geri Dönüşüme Teşvik İçin Logosunu Değiştirdi

KitKat, Avustralyalı tüketiciler hakkında ortaya çıkan şaşırtıcı bir istatistiğin ardından logosunu değiştirmeye karar verdi. Ambalajın ön tarafında bulunan çikolatalı gofret sembolü geçici olarak bir geri dönüşüm sembolü ile değiştirilecek.

KitKat tarafından yürütülen bir araştırma, Avustralyalıların %80'inin geri dönüşüm yapmak istediğini, ancak nüfusun yaklaşık yarısının nasıl düzgün şekilde geri dönüşüm yapılacağını bilmediği ortaya çıkardı. Logoyu değiştirmek için atılan adım, KitKat'ın Avustralyalıları yumuşak plastikleri doğru şekilde geri dönüştürmeye teşvik etmek ve bu konuda eğitmek için hazırladığı "Gezegene Bir Rahat Verin" adlı kampanyanın bir parçası.

https://pazarlamasyon.com/kitkat-kutularinin-uzerine-istediginiz-fotografi-basan-otomat/

Çalışma, her dört kişiden birinin çikolata ve lolipop ambalajları gibi yumuşak plastiklerin geri dönüştürebileceğinin farkında olmadığını, insanların %17'sinin ise yumuşak plastiklerin diğer ev atıklarından ayrı olarak geri dönüştürülmesi gerektiğini bilmediğini gösterdi. Araştırma, Avustralyalıların geri dönüşüm konusunda hevesli olduğunu ortaya koysa da, %37'si lolipop ve cips paketleri gibi yumuşak plastikleri evde geri dönüştürme konusunda hala emin değil.

Sınırlı sayıda üretilen yeni KitKat ambalajları, bu tür plastikleri büyük Avustralya süpermarketlerinin çoğunda bulunan REDcycle geri dönüşüm kutularına bırakmaları için tüketicileri teşvik ediyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir