Kafasız Yük Taşıma Robotu, 250.000 Dolardan Satışa Sunuluyor

Robot üreticisi Agility, kutuları araçlara yükleyip boşaltabilen Digit adında insana benzeyen bir robot üretti. Digit, 250.000 dolardan satışa çıkıyor. Şirket, 20 milyon dolarlık yatırım turunu duyurdu ve "tam ticari üretime" geçmeye hazır olduğunu söyledi.

https://pazarlamasyon.com/boston-dynamicsin-robotu-spot-avrupa-ve-kanadada-satisa-cikiyor/

Digit, yük yükleme ve boşaltma ya da tehlikeli işyerlerini inceleme gibi zahmetli görevleri yerine getirmek için sıfırdan tasarlandı. Robot, kolay teslimat için tekerlekli bir valiz içine konularak taşınabiliyor. İki kolu ve iki bacağı olan Digit'in alışık olduğumuz robotların aksine bir kafası yok ve dizleri geriye doğru bükülebiliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=e0AhxwAKL7s

Agility CEO'su Jonathan Hurst, bir açıklamasında "Robotlar bizim için etkili ve yararlı olacaksa, bizim alanımızdaki şartlarımız üzerinde çalışmak zorunda kalacaklar." dedi. Diğer bir deyişle robottan en iyi şekilde yararlanmak, zaten bir insan gibi hareket edebildiği için çalışma ortamında herhangi bir değişiklik gerektirmeyecek.

https://pazarlamasyon.com/amazonun-depolarindaki-robotlar-personel-yaralanmalarini-arttirdi/

Agility, otonom araçlara kutuları yükleyip boşaltabilen robotlar üretmek için yakın zamandaFord ile iş birliği yaptı. Haber, Boston Dynamics'in köpeğe benzeyen Spot Mini adlı robotunu 75.000 dolardan satışa sunmasının ardından geldi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir