İsveç'in doğal, bitkisel ve termal kaynaklarından gelen güzellik

Carex Sweden İş Birimi Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi Atınç Aksoy ile Carex Sweden’ın doğal ve çevre dostu ürünlerinden sürdürülebilirlik hedeflerine kadar birçok konuda konuştuk.

İsveç'in ve dünyanın önde gelen 100'e yakın endemik bitkisini, doğal termal suları ve kozmetik bilimi ile buluşturan Carex Sweden, İsveç ve Türkiye’de ayda yaklaşık 2 milyon adet üretim yaparak, global çapta 35’ten fazla ülkeye çevre dostu ürünlerini ulaştırıyor. Carex Sweden İş Birimi Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi Atınç Aksoy ile Carex Sweden’ın doğal ve çevre dostu ürünlerinden sürdürülebilirlik hedeflerine kadar birçok konuda konuştuk.

İsveç'in doğal bitkisel ve termal kaynaklarından gelen güzellik

Carex Sweden olarak, bilimsel bilgi birikimiyle İsveç’e özgü endemik bitkilerden üretilen doğal içerikli cilt ve saç bakımı alanında uzmanlaşmış İsveçli kozmetik/dermokozmetik markasıyız. Sadece ürün içeriklerimizle değil üretim aşamamızda da doğaya saygılı üretim yaparak yenilikçi ve yüksek performanslı ürünlerimizi tüketiciyle buluşturuyoruz. Carex Sweden’in bünyesinde Bionnex, Celenes by Sweden, Dr. Oil ve Uvela markalarımız yer alıyor. Temiz içerik mottosunu ilke edindiğimiz ürünlerimiz, klinik ve dermatolojik olarak test süreçlerinden titizlikle geçiyor. İsveç ve Türkiye’de 4 bin m2 kapalı alanda, ayda yaklaşık 2 milyon adet üretim yaparak, global çapta 35’ten fazla ülkedeki tüketicimize çevre dostu ürünlerimizi ulaştırıyoruz.  

Geleceğimiz için doğaya yatırım yapıyoruz
Doğanın gücünden ilham alarak oluşturduğumuz Celenes by Sweden ve Bionnex markalarımız ile ürünlerimizde doğanın bize sunduklarını kullanmayı tercih ediyor ve doğaya saygı göstermeyi temel görevimiz olarak kabul ediyoruz. Ürünlerimizde zararlı kimyasal maddeler kullanmaktan kaçınarak hem tüketici sağlığına hem de çevre dostu olmaya dikkat ediyoruz. Celenes by Sweden ve Bionnex ürünlerimizi tamamen temiz içeriklerle üretiyoruz. Sürdürülebilir tarımı destekliyor ve geleceğimiz için doğaya yatırım yapıyoruz. Üretim tesislerimizde solar enerji kullanımıyla elektrik tüketimini azaltarak 2024 yılına kadar yüzde 100 güneş enerjisi kullanmayı planlıyoruz. Kullandığımız atık suları geri dönüştürerek doğamızın kirlenmesini ve su kaynaklarının aşırı tüketimini önlüyoruz.

İsveç'in doğal bitkisel ve termal kaynaklarını kozmetik bilimi ile buluşturduk
Bionnex ürün portföyünde 6 kategori bulunuyor. Saç dökülmesine ve kepeğe karşı Organica serisi, Nordik endemik bitki ve saf içerikler ile geliştirilmiş serum serisi The Nordea, yağlı ve akne eğilimli cilt bakım serisi  Rensaderm, hiperpigmentasyon tedavisine destek olan ve leke karşıtı ürünlerden oluşan Whitexpert serisi, doğal bitkiler ve vitaminler açısından zengin içeriğiyle kuru, çok kuru ve atopik ciltler için Perfederm serisi, cildi güneşin zararlı ışınlarından doğal ve etkin biçimde koruyan Preventiva serisi yer alıyor.  

Celenes by Sweden markamızda ise 5 kategori bulunuyor. İsveç’in doğal bitkileri ve termal suyundan geliştirilen içeriğiyle cilde ihtiyaç duyulan nemi sağlayan Thermal serisi, Sea Buckthorn (Yabani İğde) formülüyle cildin kırışmasını önleyerek, cildin iyileşmesine yardımcı olan Sea Buckthorn serisi, içerdiği vitaminlerle cildin nem ihtiyacını karşılayan Cloudberry serisi, cildin gençliğini ve tazeliğini korumasına destek olan, her cilt tipi için uygun ve yüksek güneş koruma faktörüne sahip temiz içerikli Herbal serisi ve tüketicilerin yükselen trendi olan “gelişmiş cilt bakım konsantrasyonları” beklentisini karşılayan Rena serum serisi ürün portföyümüzde yer alıyor.

Tüketici odaklı marka anlayışımız ile ürün inovasyonlarımız için daima en doğal, en kaliteli bileşenleri, değerli bitki özlerini, yağlarını ve yenilikçi kozmetik/dermokozmetik trendleri takip ederek özel reçetelerle bir araya getiriyoruz. AR-GE çalışmalarımızı ve ürün inovasyonlarımızı bilimsel olarak test ediyor, tazelik, saflık ve kaliteden asla ödün vermiyoruz. Ürünlerimizin hiçbirinde silikon, paraben, alkol, nanopartiküller, petrokimyasallar ve renklendirici kullanmıyoruz. İsveç’in ve dünyanın önde gelen 100’e yakın endemik bitkisini ve doğal termal sularını kozmetik bilimi ile buluştururken, biyo-çeşitliliğin korunması konusundaki sorumluluğunun bilincinde hareket ediyor, ürünlerimizin hiçbirini hayvanlar üzerinde test etmiyoruz.  

Lider vegan saç ve cilt bakım markası olma yolunda hızla ilerliyoruz
Küresel salgınla başlayan ve giderek yükselen sağlıklı yaşam bilinciyle tüketicilerin kimyasal içermeyen, bitkisel ve organik kozmetik ürünlerine yönelik taleplerin arttığını söyleyebilirim. Dünyada sanayileşmeye bağlı olarak giderek artan çevresel kirlilik ve yaşamın her noktasında maruz kalınan kimyasallar, çeşitli cilt sorunlarını tetiklerken yaşlanmayı da hızlandırıyor. Temiz içerikli ve Nordik endemik bitki içerikleriyle Bionnex ve Celenes by Sweden olarak, geliştirdiğimiz formüllerimizle saç ve cilt sorunlarına doğal, etkili ve kalıcı çözümler sunuyoruz. Çevre odaklı anlayışımız, doğadaki canlıların yaşama hakkının savunuculuğunu üstlenerek hayvanlar üzerinde test etmeden ve biyolojik çeşitliliğe olan saygımızla kendi segmentimizde lider vegan saç ve cilt bakım markası olma yolunda hızla ilerliyoruz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir