İşte, NFT endüstrisinde en etkili sektörler!

Kripto para veri kaynağı CoinGecko, ABD ve Avrupa’daki çeşitli sektörlerin NFT pazarındaki etkisini mercek altına aldığı raporu yayınladı.

Son zamanlarda, düşüş trendini sürdüren NFT pazarına olan ilginin azaldığını söyleyebiliriz. Yakın zaman önce ise NFT'lerde günlük ortalama satış sayısı son bir yılın en düşük seviyesine kadar gerilediğini sizlere duyurmuştuk. Bir süredir pazara hakim olan bu karamsar tabloya rağmen, NFT'lerin ortaya çıktığı ilk günden bu yana oldukça popülerlik kazandığı da bir gerçek. Öyle ki, farklı sektörlerden birçok marka hala bu ekosistemde yer almak için girişimlerde bulunmaya devam ediyor. 

Hazır giyim ve lüks tüketim endüstrisi ilk sırada!

Yakın zaman önce, dünyanın en büyük bağımsız kripto para veri kaynağı CoinGecko, ABD ve Avrupa’daki çeşitli sektörlerin NFT pazarındaki yerlerini mercek altına adlığı bir rapor yayınladı. Yapılan araştırmaya göre, hazır giyim ve lüks tüketim endüstrisi, 2020’den bu yana en çok NFT çıkaran sektörler oldu. Araştırmada, endüstrideki 52 markanın 19'unun 2020’den beri 2 yıl içerisinde en az 1 NFT çalışmasına imza attığı belirtildi. Araştırmada yer alan markalar arasında ise; Adidas, Gucci, Gap, Balmain, Nike, Hublot, Bulgari, Burberry, Lacoste, Puma, Louis Vuitton, Playboy, Dolce & Gabbana, Original Penguin, Givenchy, Macy's ve Prada bulunuyor. 

adidas-1

Hazır giyim ve lüks tüketim endüstrisinde NFT ekosistemine öncülük eden markanın Adidas olduğu ise araştırmada yer alan bilgiler arasında. Spor giyim markası, bugüne kadar 47 bin Ethereum’luk işlem hacmine ulaşan “Adidas Originals into the Metaverse” NFT koleksiyonuyla öne çıktı. Araştırma sonucunda oluşturulan listede Adidas'ı; Nike, Dolce & Gabbana ve Gucci takip etti.

Medya sektörü ikinci sırada

NFT pazarında en büyük etkiye sahip olan ikinci sektör ise Medya. Medya sektöründe bulunan markaların ise yüzde 19’unun, 2020’den beri en az 1 NFT koleksiyonu çıkardığı belirtildi. Listenin devamında ise; içecek, yiyecek ve temel ürünler perakendeciliği, eğlence, otomobiller ve kişisel ürünler sektörleri yer alıyor. Bahsi geçen sektörlerin içinden kendi NFT koleksiyonunu çıkaran 4 veya 5 marka olduğu belirtildi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir