İş Hayatının Önde Gelen İsimlerinin Hergün Mutlaka Okuduğu Yayınlar

Başarılı insanların çoğunlukla belirttiği en önemli kaynaklardan biri şüphesiz okumaları olarak gösteriliyor. İş hayatında pek çok kişinin taviye ettiği / ilham aldığı olarak belirtilen yazı dizilerini pekçoğumuz okumuşuzdur herhalde. Peki gerçekten ne oluyor, nasıl oluyor da güncelliğini sağlamaya devam ediyorlar? Takip ettikleri yayınlar, haberler veya magazinler neler hiç merak ettiniz mi? Tahmin edersiniz ki, şüphesiz pek çoğu ilk olarak gündemi ve ekonomiyi takip etmeden güne başlamamayı tercih ediyor. Peki daha geniş anlamda ? İşte onlardan bazıları ve İş Hayatının Önde Gelen İsimlerinin Hergün Mutlaka Okuduğu Yayınlar:

Warren Buffet

Her sabah Wall Street Journal okumadan güne başlamadığını belirten Buffet, bunun yanında sürekli olarak her sabah Financial Times, the New York Times, USA Today, the Omaha World-Herald gibi yayınları muhakkak ki takip ediyor.

Barack Obama

New York Times ile muhakkak güne başlayan Obama, Wall Street Journal ve Washington Post'u da her gün mutlaka okuyor. Bunun yanında New Yorker ve The Atlantic gibi dergileri ise vazgeçilmezi olarak nitelendiriyor.

Bill Gates

bill-gates-jpg Microsoft'un kurucularından Bill Gates için okumak en önemli dinlenme şekillerinden biri. Hergün ilk olarak Wall Streer Journal ve New York Times okuyarak güne başladığını belirten Gates için, en önemli üçüncü yayın ise Economist.

Jonah Peretti

jonah Buzzfeed kurucu olan Jonah Peretti hergün ortalama 8.30 civarından önce uyanmıyor. Okuduğu yayınları ise diğer iş adamlarının aksine öncelikle New York Magazines ve gün içinde de New York Times olarak belirtiyor.

Howard Schultz

Starbucks CEO'su Howard Schultz, hergün ortalama 5.00 - 5.30 civarında uyanmayı asla ihmal etmediğini belirtiyor. Öncelikle Seattle Times olmak üzere, gün içinde tekrar the Wall Street Journal ve New York Times okumayı tercih ediyor.

Cheryl Bachelder

bachelder

Popeyes'in CEO'su Bachelder, sabah okuduğu herşeyin günün devamının yansıtıcı olduğuna inandığını belirtiyor. Örneğin Liderlikle ilgili bir metin okuyarak güne başladığında kendini liderlik anlamında gün boyunca daha iyi hissedebileceğine inanıor. A. Watson, Ben Brown gibi yazarlası ise çokca okuduğunu belirtiyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir