Instagram kullanıcı deneyimini yenilikçi hareketli kimlikle güçlendiriyor

Instagram, Studio Dumbar/DEPT ile işbirliği gerçekleştirerek kullanıcı deneyimini dinamikleştiren yeni bir marka kimliği yaratmayı hedefliyor.

Instagram, Rotterdam merkezli marka tasarım ajansı Studio Dumbar/DEPT ile işbirliği yaparak, kullanıcı deneyimini kusursuz bir insan dokunuşuyla dinamikleştiren genişletilmiş bir marka kimliği başlattı. Meta'nın kararıyla verilen bu hamle, Instagram'ın artık sadece bir fotoğraf paylaşım platformu olmadığını öne çıkararak küresel kullanıcı tabanının organik hareketlerini yansıtarak kimliğine yeni bir soluk kazandırmayı hedefliyor.

Kullanıcı deneyimi, gerçek insan etkileşiminin "kusurluluğunu" yansıtan temel bir konsept etrafında şekilleniyor. Statik logolar ve grafikler, kullanıcıların doğal eylemleriyle rezonans kurarak kamera hareketi, kaydırma gibi dinamik unsurlarla değiştiriliyor. Bu yaklaşım, Instagram'ın marka sisteminde geniş bir yer buluyor ve iletişimden platformun kendisine kadar tüm alanda tutarlı bir görsel dil sunuyor.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STUDIO DUMBAR/DEPT® (@studiodumbar)'in paylaştığı bir gönderi

Studio Dumbar/DEPT, bu hareketli kimliğin oluşturulmasında önemli bir rol oynuyor ve kullanıcıların platformda sunulan araçların çeşitliliğini sergileyerek Instagram'ın yaratıcı potansiyelini ifade ediyor. Stüdyo yetkilileri, bu süreçte içeriğin ve yaratıcıların her zaman öncelikli olduğunu vurguluyor.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STUDIO DUMBAR/DEPT® (@studiodumbar)'in paylaştığı bir gönderi

Instagram'ın bu hareketli kimlik güncellemesi, milyarlarca kullanıcısını ve içeriğini ön planda tutmayı hedefliyor. Hareket sistemi, platformdaki yaratıcılığı destekleyerek Instagram'ı geliştirmeyi amaçlıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir