Impossible Foods ile Anlaşan Burger King'ten Etsiz Whopper

Teknolojinin gelişmesiyle ve yemek çeşitliliğinin artmasıyla Foodtech sektörünü sıkça duymaya başladık. Geçtiğimiz günlerde de sebze bileşenli et üretimi yapan Impossible Foods'un bu kez sebze bileşenli balık eti üreteceği haberini sizlerle paylaşmıştık.

Impossible Foods bu kez yakından tanıdığımız bir markayla iş birliği yapıyor. Impossible Foods, Foodtech sektöründe oldukça önemli bir başarı yakalamasına olanak sağlayan sebze bileşenli etini Burger King'in ünlü Whopper menüsüyle birleştiriyor.

Fast food zinciri Burger King, zaten son birkaç aydır Impossible Foods tarafından hazırlanan bitki bazlı ürününü St. Louis civarında yerel olarak satıyordu. Bu yılın başlarında, St. Louis, genelinde 59 mağazada Impossible Whopper testi büyük başarıya imza attı. InMarket tarafından yapılan veri analizlerine göre, St. Louis'de Impossible Whopper seçeneği olan mağazalar Mart ortalamasından% 16,5 daha yüksek yaya trafiği yaşadı. ABD genelinde, bu konumlarda yaya trafiğinde diğer Burger King restoranlarına göre ortalama% 18,5 artış oldu.

Kısa süre önce de 8 Ağustos'ta Impossible Whopper'ı ülke genelinde satmaya başlayacağını açıklayan Burger King'e göre, ürün daha çok et konusunda hassasiyetli olan kişilere hitap ediyor. Et tüketen insanlar da et tercihlerini bitki bazlı alana doğru kaydırmak istiyorlar. Aynı zamanda vejetaryenlerin ve veganların da ürünü denemeleri bekleniyor. Burger King’in başkanı Chris Finazzo, şu ana kadar Impossible Whopper’ın başarılı olduğunu, restorana yeni insanlar getirdiğini ve ayrıca kaybedilen müşterileri de geri getirdiğini söylüyor.

Şu an sadece Amerika'da satışı gerçekleşecek olan etsiz burgerin sadece vejetaryenler ve et tüketimini farklılaştırmak isteyen insanlar için bir seçenek olmadığı aynı zamanda çevre dostu bir seçenek olduğu söyleniyor. Çünkü burgerlerin oluşturulmasında su, kara ve sera gazı emisyonlarının kullanımını azalttığı da söyleniyor.

Peki siz ne sıklıkla Burger King'e gidiyorsunuz Eğer gitmiyorsanız bu ürün için Burger King'e gider miydiniz?

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir