IKEA'dan Türkiye ve Suriye'ye konteyner desteği

IKEA ve İsveçli kâr amacı gütmeyen kuruluş Better Shelter, Türkiye ve Suriye'deki depremlerin ardından bölgeye 5 bin adet konteyner desteği sağladı.

İsveçli kâr amacı gütmeyen kuruluş Better Shelter, Türkiye'de gerçekleşen ve etkisini Suriye'de de gösteren depremlerin ardından, IKEA Vakfı'na 10.5 milyon dolarlık bağışta bulunarak 5 bin acil konteyner desteği ile depremzedelere yardımda bulundu.

Bölgeye gönderilen konteynerlar portatif olmasının yanı sıra ek bir alete gerek kalmadan kolayca kurulabiliyor. Ayrıca konteynerlarda kilitlenebilir kapı ve güneş enerjisiyle çalışan lambalar da bulunuyor. 

IKEA Vakfı CEO'su Per Heggenes"depremin yıkıcı etkisi açığa çıktıkça, birçok çocuğa ve aileye destek sağlamak için kolektif bir çaba sarf ettik" dedi.

Better Shelter daha önce, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ile birlikte geliştirilen 10 bin adet benzeri barınma ihtiyaçlarını Ukrayna, Bangladeş ve Kolombiya'da kullanılmak üzere bölgeye göndermişti. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir