Hyundai, Boston Dynamics'i Yaklaşık 1 Milyar Dolara Satın Aldı

Geçen ay sizlere tüm dünyada ilgiyle takip edilen dikkat çekici robot üreticisi Boston Dynamics‘in son 7 yılda üçüncü kez satılabileceğinden bahsetmiştik. Söz konusu satın almanın da Hyundai Motor Company tarafından olacağı konuşuluyordu. İşte o haber sonunda gerçekleşti ve Hyundai, popüler robot üreticisi Boston Dynamics'i satın aldı. Güney Koreli kaynakların bilgilere göre Japon Holding SoftBank'ın elinde bulunan Boston Dynamics'in Hyundai'ye satışı, 921 milyon dolara gerçekleşti.

Hyundai'nin Boston Dynamics'i neden satın aldığı ve robot üreticisinden ne şekilde faydalanacağı konusunda pek bir bilgi bulunmuyor. Ancak popüler robot köpeği Spot'ta bulunan otonom teknolojilerini, kendi otomobillerinde mobilite sağlamada veya fabrikalarda kullanacağı tahmin ediliyor.

https://pazarlamasyon.com/boston-dynamicsin-robotu-spot-avrupa-ve-kanadada-satisa-cikiyor/

Hyundai her ne kadar tüketici dünyasında otomobil üretimi ile tanınsa da aslında tek yaptığı üretim bu değil. Omurilik felci gibi alt ekstremite felci yaşayan insanların yürümesine yardımcı olmak için giyilebilir bir robot üreten Hyundai, belki de Boston Dynamics'in teknolojisini de bu alanda kullanabilir.

1992 yılında Amerikan Ulusal Mühendislik Akademisi üyesi Marc Raibert ve diğer çalışma arkadaşları tarafından enstitüden bağımsız olarak kurulan robot tasarım ve yapay zeka şirketi olan Boston Dynamics, ilk olarak 2013 yılında Google tarafından satın alınmış ve Spot isimli robot köpekle ünlenmişti. 2015 yılında tanıtılan Spot; dört ayağıyla koşabiliyor, merdiven çıkabiliyor ve kapıları açabiliyordu. Faaliyetlerini sürdüren ve robotlarını geliştirip Avrupa ve Kanada'da satmaya başlayan firma son olarak 2017 yılında Japon SoftBank grubuna satılmıştı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir