Hava Yolu Şirketlerinin Yeni Odağı: Uyku Deneyimi

  • Uzun mesafeli uçuşların en sıkıntılı yanı, rahat bir uyku çekememektir.
  • Bu nedenle birçok hava yolu şirketi, çeşitli iş birlikleri yaparak uzun mesafeli uçuşlarında yolcularına güzel bir uyku deneyimi sunmak için yatak, yastık, yorgan ve pijama gibi uyku ürünleri sağlamaya başladı.
  • American Airlines, Quantas, Bristih Airways ve Virgin Avustralya bu hava yolu şirketlerinin başında geliyor.
  • İlgili Yazı: Markalar, Lokasyon Verisi Kullanarak Nasıl Daha İyi Kullanıcı Deneyimi Sunabilir?


Özellikle uzun süreli uçak yolculuklarının en sıkıntılı tarafı yorucu olmaları ve uykunuz geldiğinde rahat bir şekilde uyuyamamanızdır. Koltuğun yeterince rahat olmamasından gürültülü bir ortama kadar birçok etken nedeniyle uçakta uyumaya çalışmak tam bir eziyete dönüşebilir. İşte bu yüzden bazı hava yolu şirketleri, müşterilerine lüks bir seyahat uykusu deneyimi sunmak için yüksek kaliteli yastıklar ve pijamalar veriyor. PSFK'in paylaştığı listeye göre, yolcularına iyi bir uyku deneyimi sağlamak için bu tarz olanaklar sunan dört hava yolu şirketi şunlar:

American Airlines

New York City merkezli yatak şirketi Casper, uçuşlar için yeni uyku ürünleri sunmak için American Airlines ile iş birliği yapıyor. American Airlines'ın belirttiğine göre, bu iş birliği kapsamında yolculara sunulan ürünler arasında yatak pedi, pijama, terlik, bel yastığı, normal yastık, yorgan ve ince battaniye yer alacak. Casper'ın bu olanakları uzun mesafeli uluslararası uçuşlarda, kıtalar arası uçuşlarda, belirli iç hat uçuşlarında ve Güney Amerika'nın kuzey tarafında yer alan belirli lokasyonlara uçuşlarda birinci sınıf ve ayrıcalıklı ekonomi sınıfı yolculara sağlanacak.

Quantas

Kendi deyimiyle Avustralya'nın en popüler hava yolu şirketlerinden biri olan Quantas, birinci sınıf seyahatini daha da konforlu bir hale getirmek amacıyla bir yastık menüsü sunmak için yastık, yorgan, nevresim takımı, havlu, ev dekorasyonu ürünleri ve mobilya gibi çeşitli ev eşyaları tedarik eden Sheridan şirketiyle iş birliği yaptı. Bu iş birliği kapsamında, Quantas yolcularına yastık sağlıyor. Yolcular, içlerinden biri kuş tüyünden yapılma olan üç yastık stilinden birini seçebiliyorlar ve birinci sınıf yolculara ek olarak yüksek kaliteli çarşaf ve yatak takımı sunuluyor. Hava yolu şirketi, uzun uçuşlar sırasında yolcularına yastık menüsü dışında basınç noktalarını rahatlatmaya yardımcı olan özel bir şilte de sağlıyor.

British Airways

Tasarım ve tedarik ajansı Matrix'in tasarımları, hava yolu şirketlerinin dehidrasyon ve yorgunluğun etkilerini en aza indirmek amacıyla yolculara rahat bir gece uykusu sağlamak üzere kullanabilecekleri yatak takımı ve imkanlar tasarlamak için British Airways ve The White Company arasında bir ortaklık meydana getirdi. Heathrow ve New York'un JFK hava limanı arasında seyahat eden British Airways Club World üyeleri, yüksek bir konfor sağlamak için hazırlanmış olan yastık, minder, battaniye ve başka ürünler de dahil olmak üzere tamamen yeni bir ürün paketi alacak.

Virgin Australia

San Francisco merkezli girişim Cabin, tasarladığı özel kabinlerle uçuşlardaki uykusuzluğa son vermeyi amaçlıyor. Bu kabinler 24 adede kadar uyku kapsülü, bir lobi ve tuvaletler ve Wi-Fi ile donatılıyor. Kabinde bulunan her bir yatak takımı kabarık yastık, tatil yeri tarzı yatak, yorgan, priz, okuma ışığı, kişisel pencere, çorap, kulak tıkacı, mahremiyet için perde içeriyor. Bunların hepsi Virgin Australia'nın uzun mesafeli uçuşlarında yolculara sunuluyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir