Google Arama Sonuçlarındaki Yeniliği Fark Ettiniz mi?

Google, geçtiğimiz yıl Mayıs ayında mobil cihazlarda arama sonuçlarındaki görsel yenilemenin benzerini şimdi de masaüstünde kullanıma sunuyor.

Öncesi - Sonrası Karşılaştırma

Google Mayıs ayında mobil arama sonuçları sayfasını yenileyerek kullanıcıların aradıklarını bulmalarını kolaylaştırmıştı.

Google SearchLiaison’ün 13 Ocak’ta paylaştığı bir tweet'te Google şimdi aynı tasarımı masaüstü arama sonuçlarına getirdiğini duyurdu.

Google’ın Yeni Masaüstü Arama Sonuçları Sayfası

Google aramasının yeni masa üstü görselinde, arama sonuçları kartının üstünde görünen web sitesinin adı ve simgesi görünüyor. Bu yenilikle beraber, kullanıcıların Google arama sonuçlarını daha kolay taramaları ve neyi tıklayacağına karar vermelerine yardımcı olmak hedefleniyor.

https://twitter.com/searchliaison/status/1216782591463813126?s=20

Favicon hangi boyutta ve formatta yükleneli?

Site sahipleri, Google Arama listelerinin yanında görünmesini istedikleri tercih ettikleri bir favicon belirleyebilir. Favicon görsel boyutu hakkında size 2 tavsiyemiz olacak.

  1. Favicon kare olmalıdır. 48x48px, 96x96px, 144x144px vb. boyutlar olabilir. Favicon formatları jpg, PNG olarak belirlenebilir. Tüm formatlar için buraya tıklayabilirsiniz.
  2. Google sizin yüklediğiniz favicon görselini arama sonuçlarında 16x16px haliyle gösterecek. Dolayısıyla siz de favicon görselinizin bu boyutta da iyi gözüküp gözümlediğini kontrol edebilirsiniz. Unutmayın, Google arama sonuçlarında yüklediğiniz favicon’u boyutlandırıyor ancak sizden 16x16px-ölçüsünde bir favicon yüklemenizi istemiyor.

Google’nın konu ile ilgili yaptığı tüm açıklamaya buraya tıklayarak ulaşabilir ve daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Google arama sayfasında alan adları ve marka simgeleri de artık daha belirgin bir şekilde görüntüleniyor. Reklamlar ise kalın bir siyah "Reklam" etiketi ile gösteriliyor.

Kaynak: Wersm

Kariyer
TurkNet yeni kampanyasıyla internet kullanıcılarının sesi oluyor

TurkNet, "ONAYLAMIYORUM" reklam kampanyasını başlattı.

Bunlar İlginizi Çekebilir