Getir ve Yemek Sepeti Rekabeti Kızışıyor

Getir'in yemek servisi yapacağı GetirYemek uygulamaya kullanıma sokacağı bir süredir konuşuluyordu. Yemek Sepeti'nin Getir'in alanı olan market sistemine geçeceği bilgisi konuşulurken GetirYemek de diğer taraftan Yemek Sepeti'nin alanına girdi.

GetirYemek şimdilik sadece İstanbul Avrupa Yakası'nda hizmet vermekte ancak yakın bir zamanda Asya Yakası'nda da kullanıma sunulacak. Getir uygulamasına girdiğiniz anda karşınıza Getir ve GetirYemek seçenekleri çıkıyor. GetirYemek seçeneğine tıklayarak yakın çevrenizde yer alan restoranları görebiliyorsunuz.

Şu an sadece Android platformu için aktif durumda olan GetirYemek, önümüzdeki günlerde iOS platformu için de aktif hale gelecek.

Getir'in GetirYemek uygulaması ile Yemek Sepeti'ne rakip olmasının yanı sıra Yemek Sepeti tarafında da çalışmalar yoğunlaştı.

Geçtiğimiz ay Yemek Sepeti'nin CEO'su Nevzat Aydın aşağıdaki tweeti atarak açık açık olmasa da ses getirecek bir haberin müjdesini vermişti.

https://twitter.com/zagortenay76/status/1082538563697344512

Şirket yeni proje kapsamında yiyecek ürünlerinin dışında tıpkı getir gibi kişisel bakımdan, teknolojiye kadar birçok farklı kategoride alışveriş imkanı sunacak. Aldığımız duyumlara göre Yemek Sepeti'nin yeni projesi nisan ayında başlayacak. Şirket binlerce motor ve kurye alımı yapıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir