Getir İngiltere'de 300 bin öğün ücretsiz yemek dağıtıyor

Getir, İngiltere'de ihtiyaç sahiplerine yaklaşık 300 bin öğün ücretsiz yemek dağıtıyor.

Hızlı teslimat uygulaması Getir, kısa süre içerisinde hizmet verdiği bölgeler arasına Avrupa ülkelerini de katıp hizmet ağını genişletmişti. Bir süredir İngiltere'de de hizmet veren Getir, Birleşik Krallık'ta Getir Genel Müdürlüğü görevinde bulunan Kristof Van Beveren'in yaptığı paylaşımla dikkat çekti.

Beveren yaptığı paylaşımda, "Getir de, Birleşik Krallık'taki mağazalarımızın her birine bağlı yerel hayır kurumlarına sahip olmaktan gurur duyuyoruz, bu da her gün yiyecek bağışlayabildiğimiz anlamına geliyor. 280'den fazla yerel fayda nedenine bağışlanan 300 bin öğüne yaklaşıyoruz. Etkili ortağımız Neighbourly'a bu önemli dönüm noktasını kolaylaştırmamıza yardımcı oldukları için teşekkür ederiz." sözlerine yer verdi.

Geçtiğimiz aylarda Getir'in Türkiye'deki çalışanlarını, yüksek enflasyon sebebiyle işten çıkarması oldukça ses getirmişti. Konu ile ilgili olarak Getir'deki işten çıkarma haberlerini değerlendiren Getir Kurucu Ortağı Tuncay Tütek "Yüzde 14 oranındaki çıkarmalar küresel boyutta merkez çalışanlarını kapsıyor. Nedeni küresel yüksek enflasyonist koşullar." açıklamasında bulunmuştu.

Sosyal medya kullanıcıları ise bu iki haberi değerlendirerek her iki ülkeden de yükselen ekonomik kriz seslerinin Getir tarafından farklı değerlendirilerek hizmet verdiği ülkelere enflasyonun yansımasını farklı yansıttığını düşünüyor. 

Sizin bu konuda hakkındaki düşünceniz nedir?

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir