Getir'de araç kiralama dönemi başladı

Getir, araç kiralama hizmetini başlattığını duyurdu.

Türkiye'nin decacorn şirketlerinden ve en büyük girişimlerinden biri olan Getir, geçtiğimiz dönem yurt dışına açılmasıyla Avrupa'da ve Amerika'da hizmet vermeye başladı. Bünyesine sürekli yeni özellikler ekleyen ve kullanıcılarına hizmet verdiği alanları artırmay amaçlayan şirket, geçtiğimiz haftalarda kişilerin iş ve çalışan bulmalarına aracılık eden Getirİş'i kullanıma sunmuştu. 

Getir, GetirBüyük, Getir Çarşı, GetirSu, GetirYemek, Getirİş gibi çeşitli hizmetlerle kullanıcılarına platform içinde çeşitli imkanlar sunan şirket, araç kiralama hizmeti için halihazırda yüzde 75’ine sahip olduğu MOOV ile anlaştığını duyurmuştu. Bu gelişmenin ardından kullanıcılar, Getir'in araç kiralama hizmeti vereceğini düşünmüşlerdi. Beklenilen gibi Getir, MOOV'u satın almasının ardından geçtiğimiz gün kullanıcıların platform üzerinden araç kiralamasına olanak tanıyan 'GetirAraç' isimli hizmeti kullanıma sundu.  Henüz her bölgede hizmet vermeye başlamayan hizmetin MOOV hesabı yoluyla kullanılabildiği görüldü. 

Kullanıcılar uygulamaya girildiklerinde ekranın alt tarafında görecekleri 'GetirAraç'  isimli seçeneğe tıklayarak kolayca araç kiralayabilecekler. Farklı segmentlerden farklı fiyatlara araç türlerinin hizmette bulunacağı, kilometre başına ücretlerin belirleneceği, avantajlı paketler gibi indirimli fırsatların kullanıcılara sunulacağı bu hizmete kullanıcılar, ehliyetlerini doğrulayarak erişebilirler. Şu an için platformdan görüldüğü üzere Renault Clio, Kia Picanto 1.0 ve Kia Stonic 1.4 gibi araçlar yer alıyor. 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir