Gençleşme Vaadiyle Yaşlı İnsanlara Genç Kanı Satan Girişim

  • Ambrosia isimli girişim şirketi, genç insanların kanlarını yüksek meblağlar karşılığında satıyor.
  • Şirket nispeten yaşlı insanların vücutlarına daha genç insanların kanlarını nakletme yöntemi sayesinde, organları gençleştirerek yaşlanmanın önüne geçilebileceğini belirtiyor.
  • Şirketin internet sitesinde belirtilene göre, 1 litre kan 8 bin dolara, 2 litre kan ise 12 bin dolara satılıyor.
  • İlgili Yazı: Kanada'nın Temiz Havasını Satarak Bir Senede 230 Bin Dolar Kazanan Girişimcilerin Öyküsü

Kan bankaları, hiç şüphesiz son derece hayati kurumlardır. Ülkemizde kan bankaları, Türk Kızılayı'nın bünyesinde bulunmaktadır ve bu kan bankaları sayesinde, birçok insanın hayatı kurtulmaktadır. Peki, size artık para ile kan satılan özel kan bankalarının açıldığını söylesek...

Business Insider'ın paylaştığı habere göre, ABD'de bulunan Ambrosia isimli girişim şirketi, genç insanların kanlarını yüksek meblağlar karşılığında satıyor. Ambrosia'nın kurucusu Standford Tıp Okulu mezunu olan Jesse Karmazin ve kendisi, kanın, bir sonraki devlet onaylı ilaç olacağını düşünüyor. Karmazin, yaklaşık olarak üç yıl önce yaşlıların vücutlarına genç bağışçıların kanlarını enjekte eden bir girişim olan Ambrosia'yı kurdu. Bu şekilde organları gençleştirerek yaşlanmanın önüne geçilebileceği düşünülüyor. Ancak Business Insider'ın belirttiğine göre, bunun işe yarayacağını gösteren hiçbir bilimsel kanıt yok.

İnternet sitesinde belirtilene göre, şirket, ABD'nin 6 farklı şehrinde bulunan klinik merkezleriyle faaliyet gösteriyor. Bununla birlikte kan satın almak isteyen kişiler için 1 litre kan 8 bin dolara, 2 litre kan ise 12 bin dolara satılıyor. Ayrıca kısa bir süreden beri, PayPal aracılığıyla yapılan ödemeler de kabul ediliyor.

2017 yılında Ambrosia, yetişkinlerin vücutlarına daha genç insanlardan alınan kan enjekte edildiğinde ne olduğunu anlamak için yapılmış bir klinik deneye insanları dahil etti. Business Insider'ın belirttiğine göre, işin ilginç tarafı, bu klinik deneye katılan denekler de normal tedavi ücreti olan 8 bin doları ödediler. Bu çalışmanın sonuçları halka açıklanmasa da, Karmazin geçtiğimiz eylül ayında Business Insider'a yaptığı açıklamada, sonuçların "gerçekten olumlu" olduğunu ifade etti.

https://pazarlamasyon.com/bilinc-aktarimi-yoluyla-olumsuzluk-vadeden-girisim-nectome/

İşin dikkat çekici yanı, insanların da bu yönteme ciddi bir ilgisi var gibi görünüyor. Şirketin o zamanki operasyonlardan sorumlu genel müdürü (COO) olan David Cavalier'ın (şu anda Ambrosia'da çalışmıyor) geçtiğimiz aylarda Business Insider'a yaptığı açıklamaya göre, eylül ayında internet sitesi kullanıma sunulduktan bir hafta kadar sonra, şirkete tedavinin nasıl alınacağı hakkında aşağı yukarı 100 soru yöneltildi ve bunun sonucunda da bir bekleme listesi oluşturuldu.

Açık konuşmak gerekirse, kan bankası tanımını bambaşka bir boyuta taşıyan Ambrosia, insanların yaşlanmama ve ölümsüzlüğü bulma ümidini sömürmeye çalışıyor gibi görünüyor. Zengin insanların bu yönteme ilgi göstermesi de şaşırtıcı değil, zira belirtildiğine göre bu sözde tedavi yönteminin normal bir kan naklinden hiçbir farkı yok. Yani bu yöntemin herhangi bir zararının olmadığı kesin, ancak vadettiği şeye sağlama kısmına gelirsek, orası bir hayli şüpheli görünüyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir