FinTech İstanbul B2B Connect Summit, 2,5 milyon Euro’luk potansiyel ticari değer yarattı

FinTech İstanbul B2B Connect Summit, finansal teknoloji ekosisteminin önde gelen oyuncularını ve otoritelerini, 13 Ekim’de bir araya getirdi.

Son yıllarda aralıksız büyüyen Türkiye FinTech ekosistemi, aynı zamanda farklı disiplinlerden oyuncuların çeşitliliği ile gelişimini sürdürüyor. Bu hızlı gelişim ve çözüm zenginliğinin sürdürülebilirliği ise sektörün kendi arasında daha fazla diyalog ve iş birliği içerisinde olabilmesi ile doğru orantılı olarak karşımıza çıkıyor. Kurulduğu 2016 yılından bu yana Türkiye FinTech ekosisteminin gelişimine sağladığı değerli katkılar ile dikkat çeken Fintech İstanbul Platformu, tam da bu ihtiyaca istinaden sektörün tüm paydaşlarını buluşturacak bir etkinliğe imza attı.

13 Ekim 2023’te İstanbul-Ataşehir’de FinTech ve e-ticaret/e-ihracat ekosistemin yoğun katılımı ile gerçekleşen FinTech Istanbul B2B Connect Summit’in metrikleri kamuoyuyla paylaşıldı. FinTech İstanbul ve Oniki’nin birlikte gerçekleştirdiği etkinlik, B2B eşleşmeler sonucunda yarattığı 2,5 milyon Euro’luk potansiyel ticari değer ile ön plana çıktı. Ekosistem için katma değeri ve ticari potansiyeli yüksek iş birliklerinin doğmasına katkı sağlayan FinTech Istanbul B2B Connect Summit’e toplamda 215 şirket katıldı. Bu doğrultuda gün boyunca 12 adet düzenlenen B2B eşleşmelerde yaklaşık 1658 B2B görüşme gerçekleşti. Gerçekleşen B2B görüşmelerin ortalama ticari değeri 1.500 Euro olurken, yaratılan toplam ticari değer ise 2,5 milyon Euro oldu. Networking odaklı yeni nesil etkinlik deneyiminde uzman olan Oniki’nin yapay zeka destekli B2B matchmaking teknolojisi ile fiziksel ve online katılımla gerçekleşen FinTech Istanbul B2B Connect Summit’i; fiziksel olarak 600’den fazla, online tarafta ise 400 olmak üzere toplamda 1000’i aşkın katılımcı takip etti. Etkinliğin ikincisi 9 Mayıs 2024 tarihinde FinTech İstanbul ve Oniki iş birliği ile Wyndham Grand İstanbul Levent’te gerçekleşecek.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir