Fikirlerinizi birbirinden benzersiz görsellere dönüştüren Dall-E, herkesin erişimine açıldı!

Yazdığınız metinleri birbirinden benzersiz görsellere dönüştüren yapay zekâ DALL-E, ücretsiz olarak erişime açıldı.

Uzun zamandır kullanıma açılması beklenen OpenAI'ın yapay zekâsı DALL-E, açık beta ile ücretsiz olarak herkesin erişimine açıldı. Aslında yakın zaman önce kullanıma açılan Midjourney'den aşina olduğumuz bu yapay zekâ, yazdığınız metinler doğrultusunda birbirinden ilginç görseller oluşturuyor. Özellikle son zamanlarda sosyal mecralarda #midjourney etiketiyle paylaşılan yapay zekânın dijital eserlerine rastlamanız pek olası. Paylaşılan gönderilerin sıklığına ve gönderilere gelen yorumlara baktığımızda, bu yapay zekânın bir hayli ilgi gördüğünü söylememiz yanlış olmaz. 

DALL-E ücretsiz olarak kullanıma açıldı!

Daha önce DALL-E'yi kullanmak için oldukça uzun bir bekleme sırasına girmeniz gerekiyordu. Yani DALL-E kullanıma açılda bile, sıraya ilk girenlerden değilseniz, kullanmak için birkaç hafta beklemeniz gerekecekti. Ancak, DALL-E'nin geliştirici şirketi OpenAI tarafından yapılan son açıklama, kullanıcıların yalnızca siteye üye olarak DALL-E'yi deneyimleyebilecekleri yönünde. Şu anda Dall-E'yi Open AI'ın internet sitesinden sadece üyelik oluşturarak ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. 

dall-e-acildi-1

DALL-E'yi kullanmak için OpenAI'ın internet sitesinden Dall-E üyelik sayfasını açmanız ve üyeliğinizi oluşturmanız gerekiyor. Üyelik sırasında telefonunuza gelen doğrulama kodunu girdikten sonra ise ekranda yer alan metin çubuğuna fikirlerinizi yazıp onların benzersiz görsellere dönüşmesini izleyebilirsiniz. DALL-E ile tasarlanmış birbirinden ilginç görseller mevcut. Hatta, geçtiğimiz aylarda ABD merkezli gıda şirketi Heinz, DALL·E 2'ya ketçap kelimesini ileterek tasarımlar yaptırdığını duyurmuştuk.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir