Fiat Chrysler ve Peugeot-Citroen Kesin Olarak Birleşti

Daha önce İtalyan-Amerikan ortaklığı Fiat Chrysler ile Peugeot’nun sahibi Fransız PSA Grubu yüzde 50’şer hisse ile birleşme kararı aldıklarını duyurmuştuk. Bu birleşme nihayet gerçekleşti, Peugeot ve Fiat anlaşmaya vardı.

PSA ve FCA, 50 milyar dolarlık bir birleşme anlaşması imzaladı. Bu birleşme sonucunda Volkswagen, Toyota ve Renault'tan sonra dünyanın en büyük 4. üreticisi pozisyonuna geldiler. Birleşik şirketin yani PSA ce FCA’nın yıllık satışları 8.7 milyon araç olacak ve gelirleri yaklaşık 170 milyar euro olacak.

Kurulan ortaklığın 11 kişiden oluşan yönetim kurulu olacak. 11 kişiden oluşan yönetim kurulu olacak. Beş kurul üyesi FCA’dan, diğer 5 kişilik ekipte PSA’dan olacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Mike Manley, “FCA ve PSA’nın birleşmesiyle alakalı kesin bir isme henüz karar vermedik.” dedi. PSA CEO’su Carlos Tavares ise, “Hangi otomobiller için platform konusunda ortaklık yapacağımız hakkında bir çalışmamız şimdilik olmadı.” dedi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir