Facebook'tan Ray-Ban markalı akıllı gözlükler

Facebook, gelecekte düzenleyeceği donanım lansmanının Ray-Ban akıllı gözlükleri hakkında olacağını açıkladı. Uzun süredir AR ve VR teknolojileri üzerinde çalışan şirket, Ray-Ban ortaklığında Orion” ismiyle geliştirdikleri akıllı gözlüklerin en erken 2021 yılında tüketici beğenisine sunulabileceğini ifade etti. Zuckerberg, ''Bir sonraki ürünün EssilorLucxottica ile ortaklaşa geliştirilen Ray-Ban akıllı gözlükleri olacak ve gözlüklerin ikonik form faktörü olduğu için özgün şeyler yapmanıza izin veriyorlar.'' açıklamasında bulundu.

Sanal gerçeklik teknolojisinde ciddi yatırımları olan Facebook, önceleri Oculus VR setleri ile kullanıcıların karşısına çıkıyordu. Fakat yapılan açıklamayla birlikte sosyal medya devinin başka ortaklıklar da kuracağı görülüyor.

Zuckerberg "Gözlüklerin ikonik form faktörü var ve oldukça güzel şeyler yapmanıza izin veriyorlar. Bu yüzden, bunları insanların kullanımına sunmaya ve gelecekte tam artırılmış gerçeklik gözlüklerine giden yolda ilerleme kaydetmeye devam edeceğim için heyecanlıyım." ifadelerini kullandı. Gözlüğün piyasaya çıkış tarihi hakkında ise bir bilgi vermedi.

2019'dan bu yana söylentileri devam eden ürünün özellikleri ya da neler sunacağına dair bir bilgi yok. Ancak Facebook ve Ray-Ban ortaklığından beklentiler yüksek. Gözlüklerin hem şık hem de teknolojik açıdan oldukça kullanışlı olması bekleniyor.

 

Kariyer
Marketing Meetup ve Adform'dan işbirliği

Marketing Meetup yaklaşırken etkinliğe destek verecek olan markalar da belli olmaya başladı. Etkinlikte yaka ipi sponsorluğu yapacak olan marka "Adform" oldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir