Facebook'un 18 yıllık tarihinde bir ilk

Geçtiğimiz çarşamba günü açıklanan rapora göre Facebook,18 yıllık tarihinde ilk kez günlük aktif kullanıcı sayısında düşüş yaşadı.

Meta, geçtiğimiz çarşamba açıklanan üç aylık kazanç raporuna göre 18 yıllık tarihinde ilk kez günlük aktif kullanıcı sayısının düştüğünü açıkladı. Şirket yayımladığı rapora göre, 2021'in son üç ayında günlük aktif kullanıcı sayısı 1 milyar 930 milyondan, 1 milyar 929 milyona düştüğünü açıkladı. Bu düşüşün ardından şirketin hisse değeri yüzde 26.4'lük bir düşüş kaydetti. Günlük kullanıcı saısında yaşanan bu azalma Meta'ya 230 milyar dolardan fazla kayba neden olurken reklam gelirlerinin de azalmasına yol açtı.

facebook'un-18-yillik-tarihinde-bir-ilk

Araştırma şirketi Birinyi Associates New York Times'da bu düşüşün ABD tarihindeki rekor düşüş olduğunu ileri sürdü. Yaşanan bu düşüş Meta'nın CEO'su Mark Zuckerberg'ün kişisel servetinden 31 milyar dolar sildi.

facebook'un-18-yillik-tarihinde-bir-ilk-2

Diğer bir yandan şirketin yan kuruluşları büyümeye ve her geçen gün aktif kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Bu düşüşün Facebook özelinde yaşanması Facebook'un genç kullanıcıların ilgisini artık çekmediği ve onların sosyal medyadan beklentilerini karşılamadığı anlamına geliyor olabilir. Meta yaşanan bu düşüş ardından Facebook adına bazı değişikliklere gidebilir.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir